10 hónapos miket ehet?

Figyelt kérdés

Lassan 10 hónapos a kisfiam, de tanácstalan vagyok néhány dologgal kapcsolatban. Védőnő nem elérhető.

1. Vajat vagy margarint adhatok-e neki? Inkább melyik jobb?

2. Kalácsot ( pár falatot) ehet?

3. Nem baj, ha minden nap eszik kenyérfélét?

4. Kicsit refluxos, így sűrűbb ételeket eszik. Barackot, szilvát nem ehet.Viszont nagyon nehezen kakil. Mivel tehetném lazábbá a székletét?

5. Húslevesben főtt zöldséget, csirkehusit muszáj pépesíteni még? Vagy már elég ha villával jól összetöröm?

6. Levest ehet a baba? Krémlevesre gondoltam. Tejszín nélkül.

7. A máj megfogja a pocakját?

8. Mik azok az ételek, amiket magatoknak főztök és már egy ekkora baba is eheti?

Köszönöm a válaszokat!



2018. dec. 17. 13:43
 1/5 anonim ***** válasza:
65%

1. Igen, bármelyiket, ami neked szimpatikusabb.

2. Igen.

3. Nem.

4. Nem értem miért ne ehetne szilvát, barackot, nem lesz attól rosszabb a reflux, amúgy igyon sok folyadékot az lazítja.

5. Ha meg tudja enni, akkor nem kell pépesiteni.

6. Persze, hogy ehet levest, tejszínnel is.

7. Nem tudom, mert azt nem eszünk.

8. 10-12 hónapos korától már mindent evett velünk, nem kisbaba már, ehet nyugodtan bármit, mézet, apromagvas gyümölcsöt, epret, mogyorót nem kapott még ennyi idősen.

2018. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

1. Inkább vajat, ha nincs a családban tejerzekeny, bár mi már ilyenkor kostoltattuk vele.

2. Persze, gondolom a glutén már be van vezetve. Bár milyen kalács? Tojás van benne? Tojást evett már?

3. Igen, ehet.

4. Passz ebben nincs tapasztalatom. Orvossal konzultalnek tanacsadason.

5. Ha elfogadja úgy is akkor miért ne? Foga van? Ha igen akkor rágni is tud. Kínál meg villával osszetorve, ő majd érzi h h kéri, de ilyenkor már lehet kinalgatni így simán.

6. Persze. Az már majdnem olyan mint a pure, nem?

7. Heti 1x ajánlják a májat, sztem annyiból nem lesz baj.

8. Én akkor még próbáltam a pureket, de nem kellett neki. A mi kajákat viszont nagyon szereti. Ha újra ilyen helyzetben leszek akkor ha elfogadja már 10 honaposan adni fogok neki a mi ételeinkbol is.

Remélem tudtam segíteni. ☺️

2018. dec. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tejtermékeket még nem vezettük be, most szeretném elkezdeni. A glutén már 7 hós kora óta megy. A kalácson én is a tojás miatt gondolkozom, azt sem evett még. A barack, szilva, paradicsom mellőzését a védőnő mondta, állítólag nagyobb savat csinál. Itatni is keveset szabad, azt mondta. Akkor most mi van??? A májat is most szeretném bevezetni, de remélem nem lesz rosszabb a kakilás neki tőle. 8 foga van amúgy és imád enni, ezért adnék neki kicsit változatosabban.
2018. dec. 17. 22:33
 4/5 anonim ***** válasza:
Adj neki simán. Ám nem értem a vedonot. Kevesebb itatas? Én tuti orvossal konziltalnek. Nagyon fontos a folyadék bevitel. Én meg azzal küzdök h nem iszik eleget.
2018. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az orvos szerint semmit nem kell csinálni vele. Viszont ha sokat iszik, tényleg többet nyeldekel, jobban visszajön neki a kaja. Meg ha a gyümölcspürét nem sűrítem. :(
2018. dec. 18. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!