Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos és semmi pépeset...

7 hónapos és semmi pépeset nem fogad el, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hónap végén lesz 7 hos a kisfiam.

Egy honapja kezdtem a hozzataplalast, tapszeres baba.

Délelőtt kap gyümölcsöt, fel 2 körül pedig főzeléket.

Alig eszik, 1-2 kanállal csak.

Pedig több gyümölcsöt/zöldséget próbáltam már.

Alma, őszibarack, szilva, sütőtök, krumpli, répa-ezeket kapta.

Van itthon Sinlacom is, de azt mikor kell adni neki? Adjak neki egyáltalán?

Nem igazán értem mire valók a tejpepek pl, de adjak neki azt?


2018. dec. 17. 14:06
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
Én úgy csináltam, hogy minden étkezésnél kapott pár kanál valamit, mikor mennyit fogadott el és arra pótoltam a tápszert. Minden nap próbáltam egy kanálal többet beletuszkolni. Almával kezdtük azt egy másfél hétig kapta, majd almás keleszet, majd barack stb...így haladtunk. Tejpépet nm emlékszem mikor adtam neki de egy idő után a tízórai volt kiváltva tejpépel, az ebéd mindig valami húsos volt (persze mikor már ehette) A tízórai pedig gyümölcsös könnyedebb kaja. Az én fiam pl csak a baba kajákat fogadta el, az üvegeseket, a saját főztöm soha.
2018. dec. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam uvegeset is, de ő azt sem eszi.
2018. dec. 17. 14:22
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Az eleje kis türelem játék. Neki ez még új, sokáig nem fog tudni megenni annyit ami egy étkezésre elég...
2018. dec. 17. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem verseny. Van olyan baba, aki később érik meg a hozzátáplálásra, nem kell erőltetni.
2018. dec. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
1 eves koraig SEMMIT nem fogadott el a fiam anyatejen kivul. Fejre is allhattam, akkor sem. Azota 3,5 eves, mindent eszik. Nem szabad eroszakoskodni, majd elfogadja ha keszen all ra.
2018. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a cipőben járok, nem mondom van olyan nap amikor megeszi az adagot is, de van olyan is hogy a száját sem hajlandó kinyitni. Én nem erőltetem ,kiegészítem tápszerrel . A sinlacot ahogy nem szerette most van olyan hogy csak azt hajlandó enni tízóraira, illetve abba szoktam gyümölcsöt tenni . Ne kényszerítsd attól csak rosszabb lesz . Majd megerik rá.
2018. dec. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez nem verseny


Semmit nem szabad tuszkolni.


Az eleje türelem, és kóstoltatás.

Nem etetés.

Arról szól, hogy ismerkedjen az ízekkel és találkozzon minnél több élelmiszerrel.


Nem kell még kiváltani neki étkezést!!!

Egyelőre a fő táplálék az tejalapú neki ( anyatej/ tápszer)


Amikor érett lesz rá, akkor fog enni "adagot " is tuszkolás nélkül.


Ha így folytatod egy finnyás, válogatos, rosszulevő gyerek lesz belőle.


Türelem

2018. dec. 18. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nem tuszkolom bele természetesen az ételt.
2018. dec. 18. 08:08
 9/9 Bogus20 ***** válasza:
Olvass utána a blw-nek. én sosem püréztettem, nekem nagyon bejött. Meg az hogy sosem mondom neki, hogy egyen, ha éhes és érett a szilárd táplálékra van egy egészséges babában annyi ösztön hogy maga egyen.
2018. dec. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!