Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy vezessem be a glutént,...

Hogy vezessem be a glutént, ha a babám csak 1-2 kanál pépet eszik?

Figyelt kérdés

Délelőtt kap gyümölcsöt, következő étkezésnel főzeléket.

7 hónapos, 6 hosan kezdtük a hozzataplalast. Tapszeres, de előbb nem fogadta el az ételt.

Ha csak par kanállal eszik, akkor hogy vezessem be a glutent nala?



2018. dec. 28. 09:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, vezesd be igyis, minnel tovább halogatod annál nagyobb az esélye h érzékeny lesz rá. Hamar kezd el, legalábbis nekem ezt mondta a Gyerekorvos. Mert mi is 6 hónaposan kezdtük és épphogy 7honapos volt amikor mondta h glutént vezesse be amint lehet. Nekem ő a Milumil 6 gabonas tejpépjét ajánlotta, egészségesebb mint kekszel, vagy kifli el stb és benne van a 6 allergizalo gabona, amit kell kapnia :) én csak 1 dobozzal vettem, mert amúgy már kap másból glutént de az elejen nagyon jó volt, hogy volt. De van a milupa ak is az kicsivel olcsóbb. Csak az egy gabonas.

Sok sikert. :)

2018. dec. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki gluténtartalmú zabpelyhet, gyümölccsel összemixelve, így már be is vezetted. Én a gyümit mindig így dúsítottam neki utána, imádta.
2018. dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Vettem 7 gabonas pépet, azt csak így nyersen hozza kell kevernem a gyümölcshöz/főzelékhez?
2018. dec. 28. 10:51
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én gyerekem egy éves koráig semmit nem volt hajlandó enni egy két kiskanál pépen kívül, mondjuk ő anyatejes volt. Persze , a 7Gabonás pépet hozzászórod két kiskanál ételhez, tökéletes, ezt így minden másnap.
2018. dec. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én a pépet magában is adtam és almával is, avodakodbal is de magában szerette a legjobban, meg egyszer adtam hozzá anyatejet.

7gabonas igen. Nem hat.. Elirtak bocsi. :)

És nagyon nagyon fontos h első alkalommal csak 1 max 2 kanállal adj belőle. Fokozatosan emelve minden nap az adagot. Másnap 3-4 kanállal aztán 5 kanállal és végül egy egész adagot vagy amennyit elfogad.

2018. dec. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!