Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti mennyire tartjátok be a...

Ti mennyire tartjátok be a hozzátáplálási táblázatot?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond, mindenhol más szerepel, ráadásul össze vissza változtatják. Jelenleg a megérzésem és párom édesanyja tanácsai szerint kínálom a babóm.

2019. jan. 9. 07:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

A táblázatok is mindenfélét írnak szóval kérdés, hogy melyik táblázatot? :D

Allergénekkel betartottam az aktuális ajánlást, de pl tojásfehérjét bevezettem 2 héttel a szülinapja előtt, szóval nem ragaszkodtam ahhoz, hogy naprapontosan betöltse. Aztán az ilyen cukkini félék, ha 3 táblázatot nézel 3 félét írnak, ebből azt vettem le nincs olyan hatalmas jelentősége :D aprómagvasokat is betartottam bár szeptemberi a fiam és júliusi a lányom, úgyhogy nem voltak közel a 1,5 éves korhoz eperszezonban.

2019. jan. 9. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%
Csak iránymutatónak hasznaltam. Jobban bíztam magamban. Most van egy jól és mintentevo 15 honaposom.
2019. jan. 9. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen ezért kérdezem. Régen ilyen nem volt.

Fél éves a kislányom, persze füstölt kolbászt meg puffasztó hatásúakat pl. káposztát természetesen nem adok neki.. Azzal tisztában vagyok mit mikor ajánlatos, de már egyedül eszi a baba piskótát, spenótot kapott már ahogy anyósom csinálta, rántással, lekváros palacsintát kóstolt, nincs még fogacskája se, de állandóan kinézi a szánkból még a rántott húst is. :D

2019. jan. 9. 09:10
 4/11 anonim ***** válasza:

Egyetlen táblázat sem tudja megmondani, hogy a te babád mire lesz érzékeny. Az enyém pl a banántól görcsöl, ami pedig az elsők között adható.

A fokozatosságra és az allergénekre figyelek. Meg szerintem fontos a józan ész, a puffasztós kajákat krumplival higìtva kapja, én is felfordulnék egy tál karfioltól vagy kelkáposztától.

2019. jan. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is pont úgy tettem mint a kettes válaszoló. 4 éves már, és mindent megeszik, és mennyiségre is.
2019. jan. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%

Spenótot rántással? Lekváros palacsintát? Babapiskótát?

Azért ennyire ne legyünk lazák.

6 hónaposan alma, banán, barack, répa, krumpli, sütőtök, avokádó, glutén. Nem elég ennyi?

2019. jan. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha a mézet, mogyorót, diót stb kinézi a szátokból, azt is adsz?
2019. jan. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
3%
Mert mi baja lesz a spenottol rantassal? Meg a babapiskotatol? V a palacsintatol? En se tartottam be a hulye tablazatokat, az allergenekre figyeltem. Termeszetesen mezet, mogyoro es dio feleket sem kapott :) az enyem 6 honapos koratol olyanokat eszik mint mi, mert az izetlen pureket kikopdosi. Koszoni szepen jol van, 9 honapos.
2019. jan. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Mondjuk a cukor, a tojás, a tej? Ezek így nem kellenének még 6 hónapos korban. Az emésztőrendszeri problémák meg később jönnek elő.

Anyósom is mondta, hogz 5 hónaposan már pörköltet adott a férjemnek. Na olyan is a gyomra...

2019. jan. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én kiválasztottam egyet (Milumilest) és 1 éves koráig kb tartottam is, ha kérdésem volt, védőnő segített.
2019. jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!