Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1 év feletti gyerek kaphat...

1 év feletti gyerek kaphat már egészben (pürésítés nélkül) borsót, lencsét, babot? A félrenyelés miatt kérdezem.12 foga van.

Figyelt kérdés

2019. jan. 9. 13:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
18%
3,5 éves, a mai napig összenyomom neki villával. Mondjuk gyerek kórházban dolgozva láttam sok durva dolgot.
2019. jan. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem probáljátok ki, én már adtam ennyi idősen, általában megette szépen, de olyan is volt, hogy feltűnően köhögcsélni kezdett tőle, így jelezte, hogy inkább püréként adjam.
2019. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
91%
14 hónaposak az ikreim, az egyiknek 8, a másiknak 6 rendesen áttört foga van. Hónapok óta nem pürésítek nekik, simán eszik a levesben a borsót, répakarikát, zöldséget, krumplikockát, stb. egész babot is. Szilveszterkor volt lencsefőzelék, azt is úgy ették, mint mi. A félrenyelés nem fog kérdése, a lányom a hozzátáplálás kezdetén (6-7 hónaposan) rendszeresen félrenyelt, neki sokkal lassabban adtam egyre darabosabban az ételt. A fiam nem nyelt félre akkor sem, de ez nyilván nem a két darab épphogy áttört metszőfogon múlott. :)
2019. jan. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Minden gyerek más, óvatosan próbáld ki. Az enyém nem tudta úgy megenni.
2019. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

A fogat azért írtam, mert elvileg ugye már tud rágni is.Nyilván pürésít is magának rendesen velük.Tudom, hogy az ínyével is tudja ugyanezt produkálni, csak a borsó,lencse,bab azért olyan ami kerekebb és könnyebben félremehet, abból meg lehet baj.

Köszi a válaszokat!

2019. jan. 9. 13:47
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Sose puresitettem neki kivéve a borsot. 15 hónapos lencse az egyik kedvenc. Már puresites nélkül is megeszi a borsot, de nem túl lelkesen. Babot is evett már egy-két alkalommal.


Fog nélkül is tökéletesen meg tudnak “rágni” mindent az inyukkel.


Szetintem próbáld ki, ha nem megy neki meg mindig puresitheted

2019. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi idősen nem pürésítettem csak jól megfőztem extra puhára.
2019. jan. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

sosem pürésítettem neki, max villával törtem össze a borsót már 9 hónapos gyereknek is.

Babot is 10 hónaposan kapott először, kezdetben egyesével, kis kezéből nyammogott el rajta.


lencsét nem szoktunk enni, így azt kb 4 évesen evett először.

2019. jan. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
10 hónapos korától nem pürésítek semmit, egy évesen már teljesen ugyanazt ette mindegyik, mint mi.
2019. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"3,5 éves, a mai napig összenyomom neki villával. "

Oviban hogy eszik?


Amint lettek fogai én nem pürésítem.

2019. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!