Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ha tul hamar kezdunk el...

Ha tul hamar kezdunk el tehentejet adni a babanak, kialakulhat nala egy intolerancia a tejtermekekre?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom kb 1 eves koratol adott a gyereknek tehentejet tapszer helyett . Most ugy tunik problemajuk van , mivel a gyerek mindenfele tunetet produkal es a vizsgalatok is arra utalnak hogy intolerancia
2019. jan. 16. 12:31
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
SZERINTEM pont az ellenkezője igaz. Az 1 éves kor ráadásul egyáltalán nem korai, nem olyan régen még az volt az ajánlás. A nagyobb gond véleményem szerint, hogy nincs fokozatosság. Régebben nem volt ilyen ajánlás, fokozatosan vezették be a tejtermékeket a piciknél, és - legalábbis az én ismeretségi, rokoni körömben - sokkal ritkább bármiféle ételallergia.
2019. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%

1, pont hogy fokozatosságot ajánlanak most is. A fokozatosság része, hogy 1 év felett se durr bele, hanem kis adagokban, mint minden mást is. Rögtön kiváltani vele a tápszert nem fokozatos.


Igen kérdező, ha nem tartják a fokozatosságot, lehet ilyen következménye.

De nem garancia a fokozatosság sem. Nem csak annak lehet allergiás a gyereke, aki hülyén csinálja.

2019. jan. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem feltétlenül ettől függ, lehet ha később vezeti be is baja lenne tőle.
2019. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
7%
Jelenleg 3 év az ajánlott határ. Pont emiatt. 80as evekben szinte azonnal ittuk. Utána 10 êvvel 1 éves volt a határ, aztán 2. Most 3.
2019. jan. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
26%
Hát 1 éves koráig szerintem nem jo a tehéntej, de még utána se eroltetném.
2019. jan. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
70%

Akkor 3 év múlva màr csak akkor ihat tejet a gyerek először ha iskolàba megy?

Ezt a baromsàgot.

Én kislànyom anno először olyan 7-8 hónaposan ivott tejet, mamàr 9 éves elmúlt, köszönjük, makkegészségesek vagyunk.

Ez a túlzott óvatossàg ami kihoz minden szrt a gyerekeken.

Engem annak idején apàm szalonnát kent a kenyérre, lehetettem 6 hónapos.34 éves vagyok, se allergiàm, se semmi bajom.

2019. jan. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Az èn kisfiam 1èves volt januá 4.-èn aznap ugy döntött nem kèri többet a cicit hiába próbáltam neki adni. Le is szokott róla. A vèdőnő azt mondta adjak neki nyugodtan tehèntejet legyen meg a napi 5dl tejtermèk ebben persze benne van a sajt túró joghurt. Minden reggel ès este tejet iszik kb 150ml-t. De már előtte is kapott fokozatosan tejbegrizt tejberizst. Már nagyon túlreagálják ezt a tejtémát. Mi sem 3èvesen kaptunk először tejet ès semmi bajunk. Szerintem ez nem ezen múlik.
2019. jan. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!