Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogy/mivel kezdtétek a hozzátá...

Hogy/mivel kezdtétek a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Még egy hónap mire elkezdeném, csak érdeklődöm. Tudom almával kell kezdeni, turmix géppel pürésítem héj nélkül,meg kell előtte párolni az almát vagy nyersen? És mikor kész a pép megmelegítitek? Először csak kóstolás van néhány kanálhegynyi. Minden nap picit többet, mekkora mennyiség vált ki egy étkezést 4-5hónaposnál? Vagy pár napig alma kóstoltatás van aztán jön hozzá új pl sütőtök és mire kiváltok egy étkezést már 3 félét összekeverhetek?

2019. febr. 12. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:

ALma csak Magyarországon elterjedt, gondolom azért mert jól eltartható volt.

De az alma igen csak savas gyümölcs, én egyszer adtam egy kanál alma levet a gyereknek és azt rögtön vissza hányta.


Akkor biztos voltam, hogy nem ezzel kezdem.

Majdnem minden országban zöldséggel kezdenek, és sok helyen 7 hó skor elött a gyümölcsöket nem is ajánlják.


Èn répát adtam nekik elöször. Egy kanál, 2 kanál, 5 kanál, 15 kanál, fél adag... Egy hétig, majd jött a paszternák, krumpli, sütötök... Kb 1 hónap volt mire telejsen kiváltottuk az ebédet. AZtán még egy hónapot ment így mier neki kezdtünk délután a gyümölcsökkel. Ott is 1-1 kanalat adtam nekik elöször, de szerintem az gyorsabban ment.

Aztán jött a vacsora kiváltás...


Èn azt tanácsolom a baba töltse be az 5 hónapot csak akkor kezdj neki, nem marad le semmiröl sem azért mert 1 hónappal késöbb kezdesz neki.

2019. febr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én almalevet adtam jó edes almából, nsgyon ízlett neki. Az alma gerezdet is szívesen nyalogatta. A reszelt almát nem ette meg, próbáltam a sült almát azt sem, a meggyet viszont igen.


Én csak néhány kanállal adtam az első napokban (kb 3 napig) utána meg szoptattam. Utána már annyit kapott amennyit kert és utána szoptattam. Mire kivaltottunk egy étkezést már egy csomó mo fent evet.

2019. febr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én nyers sárgarépalével kezdtem.

Első nap 2 kanállal, aztán naponta növeltem. Majd mást is adtam hozzá. Meg külön mást is kóstolt.

És szép lassan már elég sok mindent evett.

2019. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi blwztunk, annal nincs konkret sorrend, de azert figyeltem, hogy az allergeneket kesobb kapja. Mikor onalloan felult (6,5 honaposan), el kezdett lopkodni a tanyerunkbol, volt, hogy almat ragcsalt, volt, hogy paroltam neki almat, repat, egyeb zoldseget vagy gyumolcsot. A gesztenye es az avokado is adhato hat honapos kortol mar rogton az elejen. Edesburgonyat is paroltam, azt is kapott.
2019. febr. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Elolvastam mi az a BLW, és látok benne fantáziát, de nem féltél,hogy a baba túl nagyot harap és félrenyel? És menyire kemény darabkákat evett? Mert ha túl párolt összenyomja a kezével,ha keményebb hogy tud "harapni" belőle?
2019. febr. 13. 07:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!