Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 10 hónapos babám nem szereti...

10 hónapos babám nem szereti a tej termékeket. Hogy tudnám helyettesíteni?

Figyelt kérdés

Egy kanál joghurt túró kefir stb után amit kiköp többet nem is hajlandó megenni

Mit javasoltok?


2019. febr. 13. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg nem kell helyettesiteni, anyatejes vagy tapszeres, igy a tejalapu taplalas megoldott. Lehet hideg neki ezert nem szereti.

En pl.a zabkasaba kevertem neha egy-egy kanal joghurtot, vagy turot.

2019. febr. 13. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém lassan 2 éves, és most kezdte elfogadni a tejtermékeket. Nem kell görcsölni rajta, igyon tápszert/tejitalt/anyatejet, amit szeret.
2019. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tejfeherjeerzekeny a gyerekem, tehat nem ehet tejtermeket, egyaltalan nem gond, masbol is lehet potolni. Probiotikumot adhatsz neki kulon is, ha nem anyatejes.
2019. febr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Anyatejes amúgy. De minden más tejterméket kiköp. Ha belekeverem a túrót stb komolyan mondom kiérzi és nem eszi meg.
2019. febr. 13. 20:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezen ne aggódj. Nem kell semmivel helyettesítened. A mi gyerekorvosunk 1 éves kor előtt nem is javasol semmilyen tejterméket, utána is úgy, hogy 2 éves kor előtt ne kapjon teljes tejet. Én így is csinálom, és 1 évesen először az enyémnek sem ízlett a joghurt. Aztán úgy fogadta el, hogy joghurtos bébiételt kapott néha. Majd kb 1 hónap múlva már a joghurtot is elfogadta. Most 20 hónapos és megeszi a túrót, joghurtot, sajtot. Azt megfigyeltem hogy ha többet eszik ezekből, lesz 1-2 pötty a kis arcán ami másnapra elmúlik, úgyhogy a tejjel lehet többet is várok majd.
2019. febr. 15. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!