Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

Milyen ötletetek van arra, ha a baba folyamatosan ki akarja venni a kanalat a kézből, így alig eszik valamit?

7 hónapos kislányomat annyira érdekli a kanál, hogy mindig belenyúl, elveszi, összeken mindent, ezekt a törekvéseket értékelem is :), csak így nem nagyon eszik közben. Hagyjam egyedül próbálkozni először, utána etessem? VAgy közben hagyjam? Vagy miután megetettem? Nem nagyon szeretném oldalra fogni a kezét, hiszen ez a fejlődés, hogy ő a kanalat szeretné használni. De hogy csináljátok, hogy azért ennivaló is "menjen bele"? Ha nem adom oda, elég mérges lesz :) Köszönöm előre is!

Keress kérdéseket hasonló témákban: etetés, kisbaba, kanál

febr. 16. 18:20  Privát üzenet  

A válaszok
Két kezébe két kanál, a harmadik nálad, azzal eteted. Nem olyan bonyolult.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont febr. 16. 18:23 Privát üzenet
Nálunk is ez volt. Adtam a kis kezébe egy műanyag babakanalat, egyet ő evett, egyet én adtam.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont febr. 16. 18:29 Privát üzenet

Nálunk is jobb volt a helyzet több kanállal de sajnos így is keveset fogadott el tőlem. Amíg kanállal etettem, nagyrészt tápszeres volt (minimum 90-95%-ban), annyira gáz volt a helyzet. Igyekeztem kézzel megfogható ételeket adni neki, mondjuk nem 7 hónapos korában, hanem kb 9, onnantól evett rendesen.

1 évesen kanállal is eltalálta a száját, akkor már elfogadta tőlem is, miután negyed órája evett egyedül és éhes maradt... mivel sokkal több ment neki mellé, mint amennyit egyedül evett.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont febr. 16. 19:55 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Baba projekt van kilátásba helyezve. Ezeket a vitaminokat szedem folyamatosan. Mivel egészíthetem még ki, bár szerintem talán így is épp elég :D?
Novemberben es Decemberben is kimaradt a menstruációm. Viszont a teszt folyamatosan negatív. Ennek ellenere lehet szó terhességről? Járt már igy valaki?
Hogy állítanátok le a folyamatosan átjáróházat csináló testvéreiteket hogy ne minden nap nálatok tanyázzanak. A pici baba mellett?
3 hetes babám folyamatosan sír. Tanácstalam vagyok. Mindent kipróbálunk, semmi nem nyugtatja meg. Jó tanács valakinek?
5 hónapos babám folyamatosan jár a lába?
8 hetes terhes vagyok, annyira ideges mindenkivel veszekszem, folyamatosan azon gondolkozom hogy nekem ez nem fog menni, akarom e ezt? Jó leszek e? Egyszer örülök neki, máskor...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!