Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Így milyen gyorsan lehetne...

Így milyen gyorsan lehetne vajon kiváltani egy étkezést?

Figyelt kérdés

A babám 4 hónapos kora óta élénken érdeklődik a mi ételeink iránt. Most 5 hónapos múlt, 1 hete elkezdtem kóstoltatni. Mindent hatalmas lelkesedéssel és ügyesen eszik, nagyon tetszik neki a dolog, elsőre ráérzett a kanálra is :)


Eredetileg nem gondoltam komolyabb mennyiségeket adni neki egyelőre, de a gyerek konkrétan majd’ kiesik a pihenőszékből úgy kalimpál meg csücsörít a kanál után. Ha ennyire lelkesen eszik, akkor milyen gyorsan próbálhatok meg nagyobb mennyiségeket adni neki, hovatovább mondjuk egy étkezést kiváltani?


Olyanok véleménye érdekel, akik hamar kezdték a hozzátáplálást. Pontosan tudom mit mond a WHO és ugyanúgy nem érdekel, mint semmilyen más “mikor mit kellene csinálnia a babának” irányelv, ha közben meg látom, hogy magától és természetesen elérkezett egy lépcsőfokhoz. Köszönöm, ha tiszteletben tudjátok tartani a kérésem :)


2019. febr. 23. 18:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy izt kôstoltasz vele kb 4 napig ha semmi baja töle akkor adhatsz neki annyi mennyisëget amivel jól lakik igy egy ëtkezèst akàr ki is vàlthatsz. Ùj iz kostolàsânàl adsz pâr kanàlal utànna meg adod neki amit enne.
2019. febr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ooo akkor akár már most?


És mi a jobb? Több ízből picikét adni neki és aztán, ha látom hogy minden oké, elkezdeni kotyvasztani vegyesen, vagy mondjuk tudom hogy az alma már oké, akkor kap egyre nagyobb adagban? És aztán egyszercsak hopp megint vissza csökkentem ha valami új dolog jön? 🤔

2019. febr. 23. 18:46
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Èn elejèn csak simân egy izt attam amennyivel jól lakott, amikor több izt evett màr akkor kevertem is neki amiket mâr ismert. De közben kóstoltattam vele ùjakat ami a korànak megfelelö.
2019. febr. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az új ízekből egyszerre egyet próbálj,először csak pár kanállal,aztán mindig többet. Kb 5-6 nap kell,h eljussatok egy teljes adagig.

Mi 4 hósan kezdtük egyébként. Vhogy úgy nézett ki a dolog,h kezdtük az almával tízóraikor. Egy hét után lement egy adag. Utána adtam pl banánt. Első nap 2-3 kanállal,utána alma,aztán fél adagnyinál összekevertem almával. És így jöttek sorban az ízek. Alma-banán. Alma-őszibarack. Aztán sárgarépa simán,vegyítve,mikor hogy. Szép sorjában. 1 évesen még reggel-este tápszer volt. 13 hósan már csak 1x volt tápi este. És egyszercsak egyik napról a másikra nem kérte többet a tápit. Kb 14 hós korától csak olyanokat eszik,mint mi.

2019. febr. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Még egy kérdést, ha szabad :) Eleinte volt nektek olyan, hogy a baba nyűgösebb lett, mert mondjuk megváltozott a széklet állaga, jobban kellett erőlködni, jobban megdolgozta a beleket?


Magamtól azt gondolnám, hogy ez normális, hiszen olyasmit kap amit eddig soha, és ehhez is, illetve a sűrűbb és nehezebben kinyomható kakihoz is hozzá kell szoknia. Ugyanúgy, ahogy az elején az anyatejhez meg a bélmozgásokhoz. Ti hogy voltatok ezzel?


Természetesen nem arról beszélek, amikor adott étel egy az egyben visszaköszön a kakiban és nyilvánvaló, hogy nem tudta megemészteni.

2019. febr. 24. 07:09
 6/8 A kérdező kommentje:
Ja és itatni?? Ilyenkor már kínáltátok vízzel is?
2019. febr. 24. 07:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Igen nàlunk is gond volt a kakival eleinte most 7 hós a babàm most kezd jobb lenni neki, de azért figyelek hogy ami hasfogo olyannal adni ami szëklet lazitô. De ezt biztos kitapasztalod a hogy a te babàdnak mi jó.
2019. febr. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen kinàld vizel mikor vègzett az evèsel, bàr èn kisfiam nem issza meg a vizet teàt kap.
2019. febr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!