Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

Semmit nem akar enni egyáltalán a gyerek mit tudnék meg csinálni?

2 éves a fiam és egyáltalán nem eszik semmit csak egésznap iszik . Voltunk vervetelen és vas hiányos . De nem hiszen el h ez ekkora étvágytalanságot okoz . Kénytelen vagyok neki tapszert adni h legyen benne valami . Az a baj h meg megkóstolni se akarja az ételeket . Ha meglátja a kanalat vagy a kenyeret elkezd sírni vagy el megy tőlem messze . Próbáltam én mindent ... krém túrót is le aprítani az ételeket .. mindent amit lehetet de már kifogytam az ötletekből ... valaki van akinek ilyen rossz Evo a gyereke ? Vagyis h egyáltalán nem eszik semmit....

Keress kérdéseket hasonló témákban: kisgyerek, 2 éves, vashiány

febr. 23. 23:26  Privát üzenet  

A válaszok
Tudott szopni? Mert két tünet együttes megléte, a kicsit is darabos étel elutasítása és az, hogy nem tudott szopni, az arcizmok gyengeségét/letapadását és/vagy lenőtt nyelvet jelent.

A válasz 64%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont febr. 23. 23:40 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

2 hónapig szopott de volt olyan h normálisan evett mindent de ez ilyen fel éve meg állt

# 2/10Időpont febr. 24. 00:07 Privát üzenet

Ennek semmi köze a szopihoz. A tápszer eltelíti így nem éhes. Lehet jön a foga, fáj az ínye. Rengeteg gyereknél van ilyen korszak.

Ne erőltesd az evést. Mikor evés idő van egyetek jó ízűen. Neki a saját tányérjára tegyél falatokat amit tud enni magától.

Mikor játszik elérhető helyre falatokat, hátha csipeget.

Fontos hogy ne legyen erőltetve az hogy ő egyen.

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont febr. 24. 00:30 Privát üzenet

Vashiány is okazhatja, arra kap valamit?

Ahogy már írták, ne eröltesd, ne ez legyen a központi téma.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont febr. 24. 07:07 Privát üzenet
A vas-vitamin hiány okozhat étvágytalanságot. Kapott erre valamit? Orvos mit mondott az ilyen mértékű étvagytalanságra? Súlya, kedélyállapota rendben van? A tápszert megeszi?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/10Időpont febr. 24. 10:54 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Azt mondta az orvos h várjam meg meg lemegy a gyulladás utána kezdjem el a kúrát .. tapszert teljesen megissza meg kis pufit eszik ... mondjuk mondta azt is h valami hátsó ötös fogak kezdenek ki bújni ..

# 6/10Időpont febr. 24. 12:14 Privát üzenet
Akkor vegyél neki többféle tápszert, tejpépet, emlékszem rengetegféle volt, aztán majd változik. Lehet kellemetlen volt vmi, arra emlékszik élénken.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/10Időpont febr. 24. 13:08 Privát üzenet
És ne erőltesd az ételt, tedd ki az asztalra hátha megkíván valamit és elkezd enni. Pufiból is van kölesgolyó, batata, abonett próbálgasd hátha valamelyiket szívesen eszi.

A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont febr. 24. 13:12 Privát üzenet

De milyen gyulladás? Erről eddig nem írtál, vagy csak én nem találom? Mije fáj?

Arra kapott gyógyszert? Vagy mitől fog elmúlni a gyulladás?

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont febr. 24. 13:56 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Kozepefullgyuladass volt de már úgymond nincs baja nem lázas meggyógyult belőle de voltunk vervetelen és mondtak h meg mindig gyulladás van benne ... utána kapja a vas kúrát ... hat köszönöm a válaszokat próbálkozok ezekkel a dolgokkal mondjuk az abonet kenyeret ő imádta régen ... megpróbálom :)

# 10/10Időpont febr. 24. 16:25 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Szerintetek normális az, ha egy nő nem akar saját gyermeket hanem inkább örökbe fogadna egyet kettőt?
Van még olyan rajtam kívül aki nem akar gyereket vállalni?
Feleségem akar egy második gyereket, de én nem. Mit csináljak?
Csak szerintem kiakasztó ha egy 1 évnél idősebb, akar 1,5-2 éves gyerek tápláléka 80%ban anyatej?
A kislanyom 2 eves 2 honapos, es a vanillia izesitesu tapon kivul szinte semmi mast nem akar megenni, meg sem kostolja, es amit meg is kostol egyszeruen lesopri a nyelverol, neha...
Ha egy gyerek nem akar megenni valamit, miért mondják azt a szülők, hogy edd meg, mert Indiában, Afrikában éheznek a gyerekek?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!