Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

Mikor adtatok a babatoknak napi 3szor etelt? Es mi volt a reggeli es a vacsora?

febr. 27. 22:53  Privát üzenet  

A válaszok
11 hónapos kora körül kapott 3x ételt.Reggeli, vacsora tápszer volt és ha igényelte akkor még evett hozzá pár falatkat.

A válasz 36%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont febr. 27. 23:34 Privát üzenet
Soha. Kisgyerekként, gyerekként, felnőttként is napi 5-ször egészséges.

A válasz 50%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont febr. 28. 06:13 Privát üzenet
Még ovisan, sulisan is napi ötször esznek.reggeli, tizorai, ebéd, uzsonna, vacsi

A válasz 52%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont febr. 28. 06:45 Privát üzenet
Az elozo ketto okostóninak: nezzetek mar meg a kategoriat, etelek bevezetese, a kerdezo arra gondol mikor lett 3 etkezes kivaltva , PLUSZ a tapszer !

A válasz 76%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont febr. 28. 07:36 Privát üzenet

Miért a tápszer nem étel? A kérdés mikor adtatok 3-szor ÉTELT?

Mondjuk mindenki másképp csinálja, de én először az uzsonnaát, majd a tízórait, majd az ebédet váltottam ki (adja magát, hiszen gyümölcsöt nyilván nem főétkezésre adsz és alma, banán, barack volt az első bevezetett étel), utána a vacsorát, végül a reggelit. Szóval mire reggelire és vacsorára is ételt kapott, addigra az összes étkezést kiváltottam már.

Vacsora főzelék volt, jellemzően ugyanaz, mint az ebéd, reggelire kifli, kása.

A válasz 33%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont febr. 28. 08:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Sziasztok, persze az etelre gondoltam, a cicizes alap persze

# 6/8Időpont febr. 28. 08:21 Privát üzenet
Had kérdezzem, hogy miért lettem lepontozva? 1 évesen fokozatosan át kell állni a gyerekekkel a ,,felnőtt ételre" tehát 5 étkezés kiváltására és igen, a tápszer étel.Mivel az első évben a legfontosabb étel az anyatej vagy annak hiányába a tápszer.Én elhiszem, hogy valaki 10 hónaposan már 5x etette normál kajával a saját babáját de én nem baxtam volna ki a gyomrával.

A válasz 16%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/8Időpont febr. 28. 09:24 Privát üzenet

Iszsz baba volt, eleinte csak ebédre kapott ezt-azt pürésítve, aztán 7 hónapos korában ült csak stabilan magától (na ez is vicces volt, ő hamarabb állt két lábra, mint ült kapaszkodás nélkül...), onnantól kapott kézzel csipegetni darabost is.

10 hónapos korára már reggelit és vacsit is kapott szilárdat. Kásákat, kiflivéget, sonkát, gyümölcsöt, zöldséget, de utána mindig kaphatott kedvére cicit is.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont márc. 3. 21:08 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mennyi ideig tart / tarott az egy éves babátoknál a reggeli, ebéd, vacsora?
2 orankent ehes? Igy nem tudjuk betartani a napi 5-6 etkezest (reggeli, tizorai, ebed, uzsonna, vacsora ) Baj ez? Mi a megoldas?
Kisfiam 6honapos reggeli kivetelevel minden etkezesnel bebi etelt kap ebed es vacsora utan evett eddig tapszert is. ?
Mikor adtatok először kakaót a gyereketeknek?
Reggeli és vacsora kiváltása mikor?
Milyen húst adjak az 1 éves babának a kenyér mellé? Ti mit adtok?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!