Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik pépes ételeket adtak...

Akik pépes ételeket adtak babájuknak, hogyan kezdték el bevezetni a darabosat, mivel és mikor? És utánna milyen gyakorisággal?

Figyelt kérdés
Kicsit parázok mi lesz ha el kezd fuldokolni, köhögcsélni, öklendezni. Nyúljak majd a szájába vagy itassam?
2019. márc. 6. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
Nem jellemző, hogy fuldoklanak a babák az első darabos ételtől. Persze azért csak óvatosan! Legyen nagyon puha az első darabos falat, és kisebb, mint a pépes amit megszokott. Észre veszi, hogy ezt egyben nem tudja lenyelni, és meg fogja rágni. A pépes ételébe kell néhány ilyen kicsit darabos falatot belecsempészni. Lassan megtanulja, hogy meg kell rágni.
2019. márc. 6. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
32%

Pont a belecsempészés szar, abból jön a fulladás, mert nem számít rá. Volt szerencsém...

Csecsemő elsősegély videók között keress olyat, mit kell tenni fulladás esetén!

Első köhécselésnél nem kell bevetni, mert sikeresen fel is köhögheti, de ha nem, tudd hogy mit kell. Az itatás nem jó.

A rossz kezdés után teljesen külön adtuk a pépestől. Kölesgolyót, pufit kapott 9-10 hónaposan. Azzal tanulta meg a rágást (0 foggal).

2019. márc. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
70%
Vannnak ilyen darabos bébiételek, olyan 7-8 hosnak való bébiétel már darabos szokott lenni, vegyél olyat és abból látod, hogy mennyire pürésitsd össze.
2019. márc. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%

Én eleinte kis kockákban főztem nagyon nagyon puhára almát meg zöldségeket és azt kapta.Semmi baja nem lett tőle szépen megtanulta szétpasszírozni az ínyével.

Próbáltam kölesgolyóval is, de rendszeresen kiköpte.Úgyhogy nálunk az rágástanításra nem jött be.

Ha öklendezik az jó, mert elvileg úgy jön fel az esetlegesen megakadt kaja,de kb 2x fordult elő vele ilyen hamar rájött hogy kell enni a darabosat.

Videót tudsz keresni neten.Meg mondjuk én a múltkor banánt szedtem ki a szájából(de lányom már akkora, hogy harapni tanul és nagyobbat leharapott).Szerintem ha nem óriási kockákba adod neki akkor nem lesz nálatok sem fuldoklás:)

2019. márc. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
33%

A fiam 13 hónapos volt amikor életében először használni kezdte a nyelvét és a fogait/ínyét a rágásra, morzsolásra. Addig MINDENT egyből nyelt. Legyen az pufi, répa, akármi. Rágás nélkül egyből nyelt. Ezért mi későn jutottunk el a szilárd kaják adásáig, addig pedig folyton résen kellett lennem hogy kiszedjem a torkából a kaját.

Alapvetően gyerek függő. Az összes baba a környezetemben szépen evett az első kóstolástól kezdve, volt aki már 7-8 hónaposan rágta a pufit. A fiam nem. Neki valahogy nem fejlődött ki az öklendezési készsége, de az is lehet hogy én nem hagytam, hogy rájöjjön - na de hogyan kísérletezel ilyennel ha fulldoklik a gyerek? Persze hogy segítesz neki, nem pedig rá hagyod.. :)


Szóval.. Az első darabos kaja nálunk úgy volt, hogy mindent villával nyomtam szét. Főtt zöldséget csináltam jó puhára és azt villával zúztam össze annyira, hogy szinte pépes volt, de mégsem. Ez szépen csúszott. Étvágytól is függ szerintem. Később ezt azzal folytattam, hogy bevezettem a kölest. Puha, apró, főtt golyócskák, amik darabosak de egyáltalán nem veszélyes, hisz megtapadni sem tud, nem úgy mint a krumplipüré ha nagyon ragadós. Ezen a ponton már látható, hogy a gyerek elfogadja-e vagy sem. Ha szépen morzsol a nyelvével, láthatóan a szájában cuppogja a dolgokat, akkor a főtt répát is meg lehet törni úgy villával, hogy "szálas" marad, de mégsem püré. Én csak is ezek után mertem zöldség falatokat vágni neki (pl főtt répa karika negyede). Addigra megtanulja az étel állagát, hogy mit kell vele csinálni.


Ha félrenyel, akkor ezt tedd:

https://www.youtube.com/watch?v=EQWc1VF8Ewk


Az alapítvány ingyenes oktatást is csinál két hetente azt hiszem. Mi voltunk már az egyiken. ÉRDEMES ELMENNI! Ki lehet próbálni a teszt babákon is a fogásokat.

2019. márc. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!