Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos babának tejszínes étel?

7 hónapos babának tejszínes étel?

Figyelt kérdés
Adtam neki 2-3 kiskanálnyi csökkentett zsírtartalmú tejszínes brokkoli krémlevest.Tudom, h 1 éves kortól ajánlott a tejtermek,nem is tervezek neki ilyeneket adni, csak kiprobaltam, h reagál rá. Ti mikortól adtatok babátoknak tejterméket?

2019. márc. 9. 04:01
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem volt tőle semmi baja, nem volt se nyűgös, éjjel is szépen aludt akkor.
2019. márc. 9. 04:09
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
8 hónapos kortól lehet adni natúr joghurtot (gyümölcspürét tehetsz bele) vagy kefírt. 9-10 hónapostól túrót és sajtot. Ezeknek a feldolgozott tejtermékeknek kisebb a tejfehérje tartalmuk. A teljes tejet javasolják egy éves (máshol 2-3 éves) kor után, mert azt nehezebb megemészteni és gyakrabban vált ki allergiát. Átmenetnek meg léteznek a tejpépek, tejitalok, mindegyikre rá van írva az ajánlás. Persze régen ún. feles tejet adtak... úgyhogy mindig a te döntésed.
2019. márc. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én simán adtam neki tejterméket 8 hónapos kortól, azt hiszem ez az ajánlás, 1 éves kortól lehet a sima tejet is adni, de tejtermék már jóval előbb is mehet
2019. márc. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
8 hós volt mikor elkezdtem bevezetni a tejtermékeket, de előtte is kapott 1-1 kanállal a mi ételünkből kóstolást. Egy nagyon nagy étvágyú, gyereket nyertem vele, aki szó szerint semmilyen ételre nem mondd nemet.
2019. márc. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat 🙂
2019. márc. 9. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!