Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nem tartjátok túlzásnak ezt a...

Nem tartjátok túlzásnak ezt a cirkuszolást, ami idehaza az ételek bevezetése körül van?

Figyelt kérdés

Mindent egyesével, aztán keverve, fűszer egy deka se (nem csak só, hanem semmi), allergének majd ha már lediplomázott stb stb stb... akkora hülyeség az egész, külföldön sehol nincs ilyen szertartásos baromkodás és lám mégse allergiásabbak az emberek, mint nálunk. A másik személyes kedvencem a tej.... megy a sipákolás, de közben meg 4 hónapos kortól ajánlják a tejpépet is, aminek az első összetevője a sovány tej.


Jövő héten megyek védőnőhöz “okításra” (7 hónaposan, WTF) miközben a fiamnak már szinte mindent bevezettem a tej, tojasfehérje, hal és magvak kivételével, és nem egyesével bohóckodva, hanem keverékkel és saját magunknak főzött, sózatlan kaják pürésítésével. A hátam közepére se kívánom a kiselőadását, de hiába jeleztem neki, hogy ezzel már elkésett, minden áron el akarja mondani.....


2019. márc. 15. 17:31
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:
(Mielőtt valaki a tejes dologba beleköt, én azt ténylegesen nem vezettem be, mert nem értem miért kellene a gyereknek cukros aromás tejpépeket ennie normális ételek helyett)
2019. márc. 15. 17:32
 2/29 anonim ***** válasza:
53%
Nagyon csúcsszuper vagy gratulálok! 👏 Ez legyen az életben a legnagyobb gondod, hogy végig kell hallgatnod süket fülekkel a védőnőt, bárcsak az enyém is csak ilyen horderejű lenne...
2019. márc. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
74%

Én meghallgattam amit mobd, és úgy csináltam ahogy jónak láttam 😉

A tejfölön lepődtem meg mikor mindta h mostmár lehet rendes habarással csinálni a főzeléket. Én meg megkérdeztem h miért mivel kellett volna....

2019. márc. 15. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
47%

Szerintem inkabb a cirkusz mint allergia egy életre tejtől mogyorotol glutentől vagy barmi. Tejallergias anyum es tesoi mivel mama tehéntejeztette őket, a mesterseges evtizednyi kalciumbeviteltől már veseproblemajuk van meg hasnyalmirigy stb, 40-50 évesen le vannak robbanva.


A tejtermékeket altalaban uzsira adják igy a hozzataplalasnal en a tizorait (gyümipépek gabonával) es aztàn uzsit váltottam ki (pl tejpépek). Ami utobbira e volt allergias, de attol még 2 évesen a tej bevezetése jo kis hasmenéssel járt hála a bölcsinek ahol senkit nem érdekel hogy nincs bevezetve a tej, azzal főznek habarnak, reggel decisével itatják őket vele

2019. márc. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
70%

A dm es babatejpépek nem cukros aromásak. Direkt babaközpontuak.

Tejösszetevőjük van ugyan de az is lebontott sztem mert gyerekmnek meg sw kottyant mikozbren pl a hipp HA tapszerre meg allergias kiuteses lett, a milumil es beba volt csak jo

2019. márc. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
68%
3. Babáknak krumlival szoktak sűríteni pl főzelékeket
2019. márc. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
75%

Nem, nem túlzás. És az általam ismert "külföldön" (mivel külföld nem egy ország, nem egy homogén massza), legalább ennyit "bohóckodnak" mint itthon.


"de közben meg 4 hónapos kortól ajánlják a tejpépet is, aminek az első összetevője a sovány tej"

Ez meg nettó tudatlanságra vall. A feldolgozás milyensége miatt tartalmazhat úgy, hogy ne okozzon gondot. Ugyanez a helyzet az újszülött tápszerekkel is.

2019. márc. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
66%
Nekem a német barátnőm bohóckodott a legtöbbet a hozzátáplálással. Amúgy meg mindenki úgy csinálja ahogy akarja, én pl. nem szeretem a fűszeres ételt, a lányom pár hónaposan simán abból evett, amit magunknak, felnőtteknek főztem.
2019. márc. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
62%

A tejpép, tejalapú, és feldolgozott termék, kb annyi köze van a tejhez mint az élő fának a faasztalhoz.

A másik nyilván hogy nem tudhatod allergiás e bármire a gyereked ha egyszerre adsz neki sokfélét és allergiás lesz a gyereked, ki fogja tudni megmondani vajon mire.


Az érvelésed ott hibázik hogy a szabályok sosem egészségesre vannak kitalálva, hanem betegekre. Egészségesnek tök mindegy-nem lesz baja ha egyesével adod-vagy összevissza, betegnek viszont nem mindegy.


Szerintem egyébként külföldön éppúgy belehalnak mogyoróallergiába, glutenallergiába... ahogy magyarországon is. Úgyhogy tuti van szertartásos baromkodás.

2019. márc. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
68%
Mire föl ez a nagyképűség? Te így csináltad, rendben, nem törődsz azzal h esetleg kárt okozol a gyerekednek, rendben, de h még ezzel fel is vágsz? Nem biztos h te csináltad jól, majd évek múlva kiderül. A védőnőnek az a dolga, nehogy már ő legyen a hibás.
2019. márc. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!