Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Babátok, hogy reagált az első...

Babátok, hogy reagált az első almakóstolásra?

Figyelt kérdés
Enyém 4hós múlt,tápszeres különben. Ma adtam almát neki először,de tényleg csak kóstolás volt, olyan arcot vágott mintha citromot adtam volna,pedig édes almából csináltam.Reflexből kitolta a nyelvével de óvatosan visszatuszkoltam😁 Nálatok mit szólt hozzá? És ha így akkor azért másnap újra próbáltátok? Ha néhány nap alatt se változott adtatok mást?

2019. márc. 18. 12:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%

Zoldsegekkel kezdtem, 8 ho korul volt mire almat evett, szerette.

Mondjuk en betartottam a 6 hos ajanlast, hogy ne vagjam tonkre az emesztorendszeret.

2019. márc. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha kitolja a nyelvével, akkor még nem érett meg a hozzátáplálásra, ez reflex, szóval hiába "tuszkoltad" vissza... Én a helyedben várnék még vele legalább 1 hónapot.
2019. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha kitolja a nyelvevel, ne tuszkold vissza.

Gondolj bele, te ennel pl vmi borzasztot, aztan vki visszatuszkoln, mikor ki akarnad kopni...

Am ez egy reflex, annak a jele, h nem erett meg a hozzataplalasra.


En 7 hosan kezdtem, mar nem emlekszem mivel, de nem almaval, BLWztunk csak kicsit lightosabban, imad enni a ami napig.

2019. márc. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Én is ezt akartam írni. Ha kitolja, ne tuszkold vissza! Az enyém 8 hónaposan érett meg rá, ennyire különbözőek!
2019. márc. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
7hósan kapott almát mai napig utálja már jó ideje nem is próbáltam. Eszik másik gyümölcsöt. Mellesleg én sem szeretem. Ne nyomkodd vissza a szájába! Nem érett még a hozzá tápláláshoz ez annak a jele.
2019. márc. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom is fintorgott neki, de nem tolta ki a nyelvével, inkább csak a kanál volt szokatlan, a 2.-3. kanál után már tátotta a száját és nyúlt a kanál után. 5 hónaposan kóstolta először.
2019. márc. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A védőnő mondta,hogy ki fogja a nyelvével tolni,ne lepődjek meg, kicsit nyomjam vissza. De az is lehet,hogy a kanálnak is szólt a reakció.Akkor nem értem,hogy minket hogy tudtak 3hós kortól hozzátáplálni? Mert ezt hallgatom már egy hónapja ,hogy mikor adok már neki almát, mi a tesómmal és a férjem is a tesójával ilyenkor már rég kaptunk ezer félét.
2019. márc. 18. 13:44
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Kitolta a nyelvével.Nálunk a gyerekorvos szerette volna, ha 4 hónaposan elkezdem a fiammal a hozzátáplálást mert nagy súlyú baba volt.De a védőnőnk azt mondta, ha kitolja még nem érett rá, ne erőltessem.Majdnem 6 hónapos volt mikor már nézte, hogy mi van a tányérunkon akkor próbáltam újra és akkor elfogadta, szerintem akkor ért meg rá.:)
2019. márc. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit olvass utána, és akkor látod hogy ma már 6 hónapos kortól ajánlott a hozzátáplálás. Ahogy már írtuk, azért tolj ki, mert még nem érett meg rá. Bohockódhatsz vele még pár hétig, ha ennyire türelmetlen vagy, de én várnék vele a helyedben.


Lehet, hogy régen már hamarabb kezdték, de azt is mondták, hogy had sírjon a gyerek, erősödik a tüdeje. Gondolom nem hagyod sírni, mert te is tudod, hogy hülyeség. Fejlődik az orvostudomány, most ez az ajánlás. Szépen el lehet magyarázni a rokonság nak is.

2019. márc. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Szerintem is korai. Ott van velünk az asztalnál ha eszünk a pihiszékben,nézi mit csinálunk,de nem kaját.(persze,hogy nem hagyom sírni.)
2019. márc. 18. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!