Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan csináljam tovább?

Hogyan csináljam tovább?

Figyelt kérdés
Anyatejes babám fél éves. Már 5 hónaposan elkezdtem a hozzátáplálast, mert nem hízott eleget, de a tápszert nem fogadta el, amit nem bánok végülis. Hipp bébiételt adtam csak eddig, szerintetek az baj? Mármint hogy nem én csináltam az ételét. Így evett már mindenféle gyümit zöldseget, bébikaja formájaban, és hízott is rendesen. Viszont mostmár szeretném én is csinálni neki a dolgokat. Hogy kezdjem így? És a tejpép mire jó? Mindenki ad olyat a babájának? Ha veszek tejpépet, vehetek gluténosat is már a 6 hós anyatejesemnek?
2019. márc. 19. 09:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Én is sokszor bébiételt adok picuromnak, de csak olyat amit már bevezettem. A glutént baba keksz majd 7 gabonás pép formájában vezettem be. Ha már te is adsz babódnak glutént, adhatsz gluténos tejpépet is, de a tejpépet is be kell vezetni. Itt egy példa hogy csináld te otthon:

[link]

2019. márc. 19. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok. A tejpép hasonló mint egy picit sűrűbb tápszer. Lehet bele rakni gyümölcsöt és úgy adni a picinek. Én délelőtt szoktam adni, valaki este, mert úgy laktatóbb a picinek és jobbat alszik éjszaka. De a bevezetés időszakában délelőtt adj neki.

Letöltöttem egy alkalmazást telefonra, Manó menü a neve, ott jó ötleteket találsz miket főzhetsz a picinek és azt is leírják hogyan készítsd el.

2019. márc. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a tejpép tk sűrű tápszer. semmi szüksége nincs rá, ha szopik.


ha már evett mindenfélét, akkor simán főzz neki olyan alapanyagokból. pl alma, burgonya, fejes saláta, gesztenye, sütőtök, répa... fél évesen már mehet zsenge csirkehusi is... mittudomén, miket evett már. ennyi idős gyerekemnek sózás/fűszerezés előtt simán kiszedtem a húslevesből mindazt, amit már ehetett és azt kapta. és kedvence volt a paradicsomos krumpli is :)

2019. márc. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!