Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdted el a hozzátáplál...

Mikor kezdted el a hozzátáplálást? Kinek a javaslatára? Anyatejes vagy tápszeres a gyermeked?

Figyelt kérdés

3 hós a fiam, de anyósom már egy hónapja nyaggat, hogy mikor adok neki gyümölcsöt.

Orvos semmit nem mondott, védőnő pedig a 6 hónapot javasolta, amit meg szeretnék várni.


2019. márc. 21. 20:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
Nyomd a tápot, attól nő jó nagyra!
2019. márc. 21. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A WHO - t kovetve 6 honaposan akartam. De a fiam maskepp dontott, 8 honapos koraig SEMMIT nem volt hajlando elfogadni csak az anyatejet.

Azota 3 eves es mindenevo.

2019. márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Anyatejes volt, 5,5 hónaposan kezdtük tejpéppel, orvos javaslatara mert úgy látta nem gyarapodott megfelelően. Ezt kapott uzsonnára-szintén orvosi javaslatra.

6 hónaposan kapott gyümölcsöt, kész ételeket korosztályos ajánlatra, egyebet a kiskönyvi tabla szerint.

2019. márc. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A tápszeres ès az anyatejes babámnál is 6 hónaposan kezdtem, mindenhol azt hallottam, hog akkor kell
2019. márc. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Mi 4 hónaposan kezdtük 3 hete. Orvosi javaslatra, mert nem tudott kakilni. Vegyesen kapott tápszert és anyatejet 4 hónapig, 3 hete már nincs tejem.
2019. márc. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

4 hónaposan kóstoltattam, de elég elutasító volt, így jegeltem a témát. A védőnő mondta 5 hónaposan, hogy mostmár kezdjem el. Megpróbáltam újra, akkor már szerette. Szívesen fogadotr minden új ízt, egyikkel sem volt probléma szerencsére.

Anyukám nekem is megkérdezte, mikor 3 hónapos volt, hogy mi most az ajánlás, mikor fogom kezdeni, de nem szól bele a gyermeknevelésembe/étkeztetésembe. Anyósom sem. Igaz az első gyereknél 1x helyretettem mindkét mamát, azóta elfogadják, ahogy én csinálom, max. elmondják, "hogy a mi időnkben...", de ennyi.

2019. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
36%

Tápszeres, 6 hónap.

És ha anyósod a szöges ellentétjét akarja amit te akarsz a gyerekvállalásba akkor mindig úgy fogsz tenni?

Kit érdekel mivel nyaggat, hallgasd meg aztán másik füleden ki.

Az számít te mit szeretnél,hogy neveled, te gyereked nem az anyósodé,nőjj fel.

2019. márc. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Jézusom, 7-es, kicsit frusztrált vagy, nem?

Nem fogom hozzátáplálni azért, mert anyósom azt mondta.

2019. márc. 21. 20:37
 9/16 anonim ***** válasza:
0%

4 hosan, tápszeres volt. Nehezen kakilt, így jobbnak láttuk elkezdeni. Örömmel fogadta, első perctől imádta.

Most 2 hós a kisebb, anyosom már kezdi, hogy majd juliusban ehet mar tortat, meg 3 hosan elkezdhetem. Mondtam, hát en nem fogom majd 4 hosan, mint a nagyobbnal. A kicai felig anyatejes felig tapszeres.

2019. márc. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

3,5 hónapos volt mikor kapott kapott egy kis almalevet, mivel mikor ettem az almát majdnem kinézte a számból. De a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtük,orvosi javaslatra mivel folyton tápszert kellett váltanunk.

De nyugi különben nem csak a te anyósod ilyen, az enyém is a lányom 2,5 hónapos korától ezzel nyaggatott. Nem minden jó amit ők mondanak.

Anyósom szerint mézet kell adni a babának ha köhög... Persze, ha meg gond lenne mosná kezeit.

2019. márc. 21. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!