Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akik még pürés ételeket/üveges...

Akik még pürés ételeket/üveges bébiételeket adnak babájuknak, nektek nagyjából mennyi idő megetetni a picit egy átlagos adag kB.190 g étellel?

Figyelt kérdés
Nálunk min. Fél óra, közben hadakozás a babával, mert egy falat étel után vagy bekapja az ujját/zokniját/lábfejét, el akarja kapni a kanalat(hiába adok neki másikat) stb... Már kicsit unom és elgondolkoztam hogy másnak is ilyen sok idő és ennyire nehézkes?
2019. márc. 25. 10:57
 1/6 anonim ***** válasza:
55%
Szia, szerintem ez teljesen normális. Esetleg adj a kis kezébe egy kanalat, nekem már nagyon korán próbálkozott a kicsim, hogy ő kanalazza magának az ételt. Persze minden étkezés után úszott a konyha, át kellett öltöztetni, viszont nagyon hamar megtanult önállóan enni, ami lényegesen könnyebb. Nálunk is volt, hogy leszedte magáról az előkét, dobálta a tányért, csőrös poharat, vannak ilyen időszakok is, amikor ledobálnak mindent...
2019. márc. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

10-15 perc maximum. A kislányom (10 hónapos) egy igazi kis zabagép volt mindig is, az elején úgy eszik hogy mire visszaér a kanál az üvegbe már tátott szájjal várja a következő falatot és “hám hám” felkiáltással reklamál. Amikor már megtelik a pocakja akkor hajlamos másra figyelni és idétlenkedni de ez kb az utolsó 5 kanál hamit érinti. Óriási szerencsénk van vele.

(Cserébe csak az üveges bébiételt fogadja el, bármit kotyvasztok itthon az nem kell neki pedig már mindent próbáltam, ráadásul nem ehet tejterméket.)

2019. márc. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2%
20-30 perc, de amúgy nem érsz rá? Ezért vagy gyeden.
2019. márc. 25. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Max 10 perc volt. 11 hónapos kora óta ugyanazt eszi, amit mi, így már tovább tart, viszont a legtöbb kaját megeszi egyedül, csak a nagyon szószos/főzelék/leves jellegű kajákhoz kellek én is. 15 hónapos 😊
2019. márc. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Pont most kérdezték tőlem ugyanezt mikor mondtam hogy kB. Egész éjjel nem aludtam, hogy nem ezért vagyok otthon. De ezért hogy ne aludjak és fél napom etetésből álljon. Igen ezért is. 🤷‍♀️
2019. márc. 25. 11:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet, de úgy látom nem vagyok egyedül. 190-220 gr. között eszik. Jobb esetben 15 rosszabb esetben 25-30 perc egy kajcsi. Kivétel nélkül minden egyes kanál pép után bekapja szopizni az ujját, amit nem lehet kihúzni mert neki feszül. Vagy pörög forog, csóválja a fejét, hátra fordul az etetőszékben próbálja elkapni a kanalat, brümmög kiabál nevet tele szájjal. Próbáltam már neki kanalat adni eldobja ha hátra fordult megfordítottam a székkel együtt hogy tudjon arra kuksizni és úgy ültem elé, akkor is hátra fordult. 😀😅 szóval beletörődtem hogy sanszos hogy egy darabig így fog menni. Nem tukmálom a szája elé/szájába a kanalat nem fordítom vissza nem húzom ki az ujját. Ha kinezelodte magát visszafordul kihúzza az ujját és nyitja a száját. Fáradt vagy érthető haladnál az etetéssel de jobbat nem tudok tanácsolni mint a türelem .
2019. márc. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!