Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 4hónapos babátoknál hány...

4hónapos babátoknál hány napig elég egy 225g-os tejberizspép? Illetve ha adtok neki más ételt akkor mit adtok?

Figyelt kérdés

2019. márc. 25. 22:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Arra nem emlékszem,h hány napig volt elég,de arra igen,h amikor minden nap adtam,akkor elég sokba került volna.

Mi 4 hósan kezdtük a hozzátápláládt,szóval akkor még csak gyümölcsöket,zöldségeket evett jobbára. Később a gyümölcspürébe tettem darált kekszet,h laktatóbb legyen,a főzelékeket is tejfölös-lisztes habarással készítettem. De a darált keksz meg a lisztes habarás akkortól,amikor már elkezdtük bevezetni a glutént. Addig mindent önmagával vagy krumplival sürítettem. Talán fél éves lehetett,amikortól liszteseket is kapott.

2019. márc. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod :) azt megkérdezhetem hogy egy nap hányszor evett és hogy mit bizonyos étkezésekkor illetve mikor váltottatok ki étkezést?
2019. márc. 26. 00:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdett mást is enni,akkor 5×-6× evett egy nap és vizet vagy babamosoly teát ivott utána. Éjjel nem evett már,arra emlékszem. Ha fel is ébredt,ivott egy kis vizet és aludt is tovább.

Én úgy kezdtem a hozzátaplálást,h gyümölcsöt adtam neki először,tízóraira. Kb.1 hét alatt jutottunk el addig,h megevett egy egész adagot,aztán 4-5 naponta próbáltunk ki egy-egy újabb ízt,azokat aztán vegyítettem a már megszokottakkal. Pl. Alma-őszibarack,alma-banán,szilva,krumpli,sárgarépa,stb. Szóval,először a tízórait váltottuk ki már onnantól,h elfogyott egy adag. Aztán az ebédet,először keveske,majd utána tápszer és mindig több étel-kevesebb tápszer,így kiváltottuk az ebédet,majd az uzsonnát. Volt olyan amúgy,h az új ízt nem önmagában próbáltuk ki,hanem egy megszokotthoz minden nap kicsivel többet adtam az újból. Aztán amikor kiváltottuk a reggelit is,akkor már rég evett kenyérfélét is,de este nem fogadott el semmit a tápszeren kívül. Kb.13-14 hónapos volt,amikor úgy 1 héten keresztül kevesebb tápit fogadott el,hiába csináltam meg a megszokott mennyiséget,aztán egyszer csak egyik napról a másikra elutasította a tápit,onnantól minden evéskor jobbára azt eszi,amit mi. Amire kíváncsi,azt megkóstoltatom vele,szerencsére nem válogatós. De pl kolbász,vagy nagyobb husikat még nem tudja elrágni,csak 5 foga van,pedig már 17 hónapos.

Amit nem fogad el,azt nem szoktam erőltetni,hanem 1-2 hét múlva újra megkínálom,van amikor így már elfogadja.

Remélem,tudtam válaszolni mindenre,ami érdekelt! Ha bármiben segíthetek,írj nyugodtan! Sok sikert!

2019. márc. 26. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja,még annyit nem írtam le,h amikor már 3 étkezést kiváltottunk,akkor kb úgy nézett ki:reggelire tápi,tízóraira gyümölcs,ebédre vmilyen főzelék,amit eleinte krumplival sürítettem,később a gyerekorvos tanácsára lisztes habarással csináltam (olajos alap+liszt-tejföl-tejes habarás),pont ahogy mi esszük,uzsonnára vmilyen tejpép vagy gyümölcs daráltkeksszel,vagy babapiskótával. De lehet túró gyümölccsel keverve,szóval a változatosság rajtad múlik.

És még annyit,ami fontos,h bármilyen új ízt próbálsz,azt délelőttre időzítsd,h ha netán gondot okoz,akkor ne este vagy éjjel legyen probléma (gondolok itt pl. kiütés,hasfájás).

2019. márc. 26. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én sosem adtam neki ezt a tejberízspépet. A doki által felírt tejpépet adtam neki 4 hótól, minden nap uzsira ezt kapta. Nem volt drága 1400 ft volt receptre az 500 gramm.


Most másfél éves és a müller saját márkásat adom neki, mert a 400 gramm csak 900 ft, és sokkal több ízben van.

2019. márc. 26. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
4 hónaposan még nem való neki tejberizs. 7-8 hónaposan kapott először, de gyümölcshöz adva akkor is.
2019. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!