Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor először adtatok kiflit/k...

Mikor először adtatok kiflit/kenyérhéjat babátoknak nem féltetek hogy valahogy leharap egy nagyobb darabot és fulladozni fog vagy valamilyen baja lesz?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 3. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
még az én számba se fér el egy nagyobb darab, nemhogy neki...
2019. ápr. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor egy kisebb darabka. Már az is okozhat bajt, főleg ha még csak pépeset eszik.
2019. ápr. 3. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:

De nagyon féltem és nem is alaptalanul. Volt, hogy nagyobb darabot cibált le és jól összenyálazta, majd utána elkezdett öklendezni. Az elején ezeket csak szigorú felügyelet mellett szabad adni, mert sajnos még nem tudják, hogy kell kiköpni, próbálják lenyelni, de nem megy.

A keményebb almával és körtével főként nagyon óvatosan, mi gyümölcshálót használtunk erre és még a jéghideg uborkát, répát is vígan rágcsálta, főleg, ha jött a foga. DM-ben kapható és nagyon praktikus.

2019. ápr. 3. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az, szuper találmány!

Nekem a nagyobb lányom majdnem megfulladt egy almadarabtól, ami megakadt a torkán. A szomszéd kislány meg a görögdinnye magját tüdőzte le, ő kórházba is került.

2019. ápr. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

De és ezért is fordul elö néha tragédia.


Èn 1 éves koruk elött nem adtam ilyesmit nekik. Olyan babakekszet kaptak amit lehetett már koruknak megfeleöen adni, mert az rögtön olvad a szájukban. Vagy akkor darab puha kenyeret adtam amit széttudtak rágni.


Egy kislány fulladt meg 2 évesen valami magoktól a környéken, mindenkit sokkolt, de a védönönek igaza volt, 2 éves gyereknek olyan dolgokat nem szabadott volna adni. Az a tragédia nem véletlen baleset volt, hanem olyan dolgot kapott a gyerek amit még elrágni képtelen volt.

Pont ezért is nagyon figyeltem 3 éves kor alatt nem kaptak fulladás veszélyes dolgokat.

2019. ápr. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az etetőcumiba milyen gyümölcsöket/zöldségeket lehet tenni?Teljesen nyersen szoktad belerakni?


Vettem babakekszet de keménynek tünnek, te milyet vettél?


Alul már van 2 foga és most bújik ki a felső kettő. Nagyon kis élesek, ezért félek hogy már olyan darabokat is tud harapni amiket még nem tud lenyelni.

2019. ápr. 3. 10:55
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

Én sem adtam neki ilyeneket , vegyél olyan baba pufit ami elolvad vagy baba kekszet ami elolvad. Gyerek kórházban dolgozom, hidd nem éri meg kockáztatni , vannak durva dolgok.

Olyan etető háló nekünk is volt igaz az enyém nem szerette, de bármit belerakhatsz. Annyi, hogy a barnán befogja és barna lesz.

2019. ápr. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az etetőhálóba bármilyen zöldséget, gyümölcsöt kis szeletekben bele lehet tenni, az én babám sokáig elnyammogott vele és legalább megvolt a sikerélménye is, hogy egyedül eszik. Neki a babapiskóta vált be egyedül. Az összes babakeksz keményebb volt és mindig sikerült nagyokat leharapnia. A kölesgolyótól is az elején fulladt. Talán még a natúr, sótlan puffasztott kukoricapehely a nyerő, mert az nem golyó alakú és azonnal olvad is.

Most másfél éves a kicsim és már eszik háztartási kekszet, almát egyedül, biztonságosan.

2019. ápr. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nyersen tettem bele. A banánt imádta így enni.
2019. ápr. 3. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem. Mindig odafigyelek amikor eszik.
2019. ápr. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!