Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5.5 hónapos kisfiam már nem...

5.5 hónapos kisfiam már nem lakik jól a tápszertől. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Utóbbi időben 1-2 óra között már felkel, mert éhes. Eddig sosem kelt reggel 5-ig enni.


Próbáltam, hogy növelem az esti tápszer mennyiségét, de nem segített.


Próbáltam a nappali étkezések mennyiségét növelni, de 150 ml-nél többet nem eszik meg egyszerre.


Gondolom már nem elég laktató neki a tápszer. Utóbbi 2 hétben hízni is nagyon minimálisat hízott.


Kóstoltatást elkezdtük, de étkezést még nem váltottunk ki.


Mit javasoltok, hogy jól lakjon és ne ébredjen olyan hamar enni?


Arra gondoltam, hogy az esti tápszert helyetesítem tejpéppel. Ez beválhat? Ti mit csinálnátok?


Köszönöm a válaszokat!


2019. ápr. 9. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Ennyi idős korban jellemzően elromlik a babák alvása és nem az éhség, hanem a mozgásfejlődés és a fogzás miatt. Adhatsz tejpépet vacsira, miután délelőtt bevezetted (!!), de nem ez a probléma.
2019. ápr. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mekkora a baba, és milyen tápszert eszik?

Lehet váltani kellene, nagyobbaknak valóra. Az laktatóbb lenne nekik.

AMúgy ezt én a gyerekorvossal beszéltem meg anno. Ő ismeri a babát, ő írja a tápszert.

2019. ápr. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1 Igen a foga is jön. De abból gondolom, hogy éhes, hogy csak akkor alszik vissza ha evett. Próbáltam mindenféle módszerrel visszaaltatni, de nem segített semmi. Csak üvöltött, amíg nem kapott enni.

Tejpépet már bevezettem.


#2 Humana Baby Fitet eszik, mert csak ez nem okoz neki székrekedést.

2019. ápr. 9. 11:40
 4/7 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi, látom 5,5 hós.

Akkor lehet, hogy 6+-os tápszert kellene adni neki.

2019. ápr. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Esetleg fejlődési ugráson megy keresztül? Átmenetileg többször kell etetni, aztán visszaáll a régi rend. Meg amit már írtak: mozgásfejlődés, fogak...

Ha váltani szeretnél, szerintem a védőnőtől vagy a dokitól kérj tanácsot.

2019. ápr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#5 Lehet, hogy fejlődési ugrás is. De az meddig tart kb? Normális, hogy már 3 hete tart?


Mozgásfejlődésre is gondoltam, mert álmában nagyon sokat mocorog, emelgeti a lábát, rugdosódik. Viszont nappal meg nem történik semmi előrelépés mozgásilag. Ezért sem értem.

2019. ápr. 9. 12:30
 7/7 anonim ***** válasza:

A 3 hét már sok fejlődési ugrásnak (szerintem). Amikor nekem van hasonló problémám, és már nem tudnak semmi okosat mondani, akkor mindig az van, hogy: ez van, érik az idegrendszere...

Hátha más még tud tanácsot adni, de tényleg: védőnő, doki. Ha bennük nem bízol vagy nem érnek rá, akkor netes védőnő, doki.

2019. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!