Nem elég a tejem?

Figyelt kérdés

Kisfiam 4,5 hónapos, és hát úgy tűnik nem elég neki a tejcsim. Fejtem le megnézni milyen, látszólag olyan mint eddig is, talán mintha vizesebb lenne.


1,5-2 óránként kér enni, éjjel is többször felkel úgy, hogy eddig átaludta az éjszakákat, és a hónapban eddig 200g-t hízott ami a védőnő szerint kevés.

Elmentem gyerekorvoshoz is vele, ő azt mondta szoptassam csak tovább, 6 hónapos korig ne adjak neki mást.


Védőnő meg tanácsolta, kezdjem bevezetni az ételeket, alma répa sütőtök és barack.


Nem tudom, hogy megpróbáljam bevezetni akkor ezeket, hogyan? Védőnőnk azt mondta először a levét, aztán mehet a püré, de a másik védőnő pedig azt mondta egyből kaphat püréset, vagy vegyek tápszert neki (de akkor milyet, mert orvos nem írt fel semmit), vagy mégis mitől lehet ez, hogy ilyen gyakorisággal akar enni és mégsem hízik olyan ütemben mint eddig?


Jaj, és doki szerint jön a fogacskája, attól lehet esetleg ez?



2019. ápr. 15. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

1. Vizes tej, nem tápláló tej nincs. Ez egy régi tévhit, de nem igaz. Az anyatej mindig igazodik a baba igényeihez.

2. Az, hogy te mennyit fejsz le, egy dolog, a baba hatékonyabb, sokkal többet szív ki, szóval ebből se vonj le semmilyen következtetést.

3. Végre egy normális gyerekorvos! Hallgass rá, szoptasd csak tovább! Nem baj, ha többet kéri, ugyanis így pár nap alatt visszaszaporítja magának a tejet, ha esetleg tényleg kevesebb. Ha eddig volt tejed, van most is, ne parázz rajta.

4. A védőnődre meg ne hallgass, 6 hónapig nem kell hozzátáplálni, azért meg pláne fölösleges, mert talán kevesebb a tej, mennyiséget ugyanis úgyse fog még enni a baba.


Szóval nyugi, szoptass tovább, nem kell hozzátáplálni még, pár nap alatt visszaszaporítja a baba a tejet, addig meg eszik kicsit gyakrabban, na bumm.

2019. ápr. 15. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, és igen: aktívabban mozog, kezdik piszkálni a fogai, a mozgásfejlődés és a fogzás miatt kelhet éjjel. Az anyatejnek elvileg van fájdalomcsillapító hatása, kérheti amiatt is gyakrabban. Az én lányom is anno 4 hós koráig átaludta az éjszakát, utána már nem... nem a tejemmel volt gond, belőlem konkrétan ömlött, és mégis kelt :)
2019. ápr. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondoltam, hogy nem adok neki még ételt, mert nem tudom mivel vágom tönkre az emésztését, pláne ha korán kezdem, csak attól félek nem táplálom jól, már két hete tart ez. Iszok eszek minden tejszaporítót, úgyhogy tényleg remélem minden rendben.


A védőnő amúgy sok hülyeséget mond, azt is mondta hogy darált kekszel kezdjek a glutén miatt... gyümik előtt darált keksz??


Még növekedési ugráson gondolkoztam, legutóbb akkor volt ilyen 🤔

2019. ápr. 15. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elvileg 4-5 hónaposan nincs, legalábbis nagyobb növekedési ugrás, de kisebb simán lehet. A védőnőd mondjuk ezek szerint tök alkalmatlan, az ő tanácsait inkább hanyagold :D Írtad, hogy 200 grammot hízott eddig a hónapban. Mióta, mennyi idő alatt?
2019. ápr. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Egészségügyi főiskolára jártam, a védőnőkkel együtt tanultunk két évig, ismerek tehát 60-at , ebből felét nem engedném a gyerekem közelébe ssm. Úgyhogy , én tuti nem hallgatnék egy védőnőre az orvossal szemben.

Végre , egy értelmes gyerekorvos aki halad a korral és követi a nemzetközi ajánlásokat!

Avédőnők nem tanulják, hogy milyen egy tönkretett emésztőrendszer a túl korai hozzátáplálás miatt.


Olyan meg nincsen, hogy vizes tej!


Nekünk is volt egyébként ilyen, öt hónapos korában kezdte el ezt csinálni mint a tied, úgyhogy a kizárólagos szoptatás mellett, estére adtam neki tápszert , változó , olyan 50 és 100 mili között ivott meg.

2019. ápr. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok elküldtem véletlen. Tehát próbáltam , hogy este adok neki tápszert de teljesen mindegy, mert ugyanúgy kelt éjjel.
2019. ápr. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!