Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok darabos ételt...

Mikor adtatok darabos ételt babátoknak?

Figyelt kérdés
Meddig kell pürét ennie és mi volt az első darabos?

2019. ápr. 15. 19:15
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Hét hónaposan

De már tudott egyedül ülni, és 6 foga volt

Banánt

Almából faragott le


9 hónapos


Bármit amit a kezébe adok azt már rágja ami nem túl kemény

Kifli

Répa párolva,sütve

Máj csíkot

husit letépkedve

Rizst összetörés nélkül

Brokkolirózsát

Krumplikockát

Párolt almát

Szóval mindent amit lehet

2019. ápr. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Enyém 8 hónapos, de mivel még nincs 1 foga sem, és nem ül stabilan, maradunk a püréknél.
2019. ápr. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
7 hónapos stabilan ül, volt már, hogy darabosat evett ha nem sikerült rendesen pépesíteni. Ha adok neki puha babakekszet szépen elnyammogja, mást még nem próbáltam . Egy foga sincs.
2019. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
8-9 hónapos kora körül.Stabilan ült ugyan 6 hónaposan, de megvártam az első 4 fogát, biztos ami biztos alapon.Puhára főtt alma,meggy, banánkarikák,kölesgolyó,kis kiflikatonák.Valahogy így volt a sorrend.
2019. ápr. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Láthatod a válaszokból, hogy ez nem igazán életkorhoz kötött.

Inkább a fejlettség számít.

Ül-e stabilan.

Van-e foga.

Tud-e fogni a kezeivel, ujjaival.


/ Lányom 7 hósan mászott, ült, hónap végére állt és lépegetett az asztal mellett....8 hós státuszra már 8 foga volt, és küzdünk a rágókkal azóta is. -ez nekem is küzdelem./


Én igazi pépet nem nagyon adtam, nem szereti a babám

Nem szeret kanalazni, szóval ilyen BLW -re hajazóan táplálom.


/ Bár okát mem tudom, jól le lettem pontozva./

2019. ápr. 16. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Mi csak most kezdtük a püréket,kiváncsi voltam kb meddig tart ez a szakasz,de nálunk eddig csak a fogás/markolás ami jól megy. Nincs foga és nem is ül. Még egy kérdés: mikor próbálkoznak egyedül kanállal enni a pürét? Amikor direkt a szájába akarja tenni az ételt/pürét vele? (Akiknél volt ilyen persze.)
2019. ápr. 16. 08:10
 7/9 anonim ***** válasza:

A lányom most lett 1 éves, de még mindig pépeseket eszik.

6 hónapig anyatejes volt, utána is lassan tért át a kanalas étkezésre.

Még csak 5 foga van, így annyira nem erőltetem a darabosat. Néha bepróbálkozok vele, de még mindig öklendezik, kihányja.

2019. ápr. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk a lányom olyan 13-14 hónapos kora körül kezdte próbálni kanalazni a levest.Azóta nem is hagyja magát etetni.Most 18 hónapos teljesen egyedül elboldogul,mondjuk még elég randa világot tud csinálni, de már a zöme bemegy:)

A bolti babakajáknál azt hiszem 8 hónapos kortól van falatka.1 vettem megnézni ,hogy abba mekkora darabok vannak.:D

2019. ápr. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

1. Vagyok


Annak ellenére, hohy idönként beteszi jól a kanalat, és jobban enné, ha tudná a pürét, ha maga tenné a szájába, nem adom neki.

Teljesen fegyelmezetlen ( tudom, milyen legyen 9 hónaposan?) de ez azt jelenti, hogy a tányért ledobja a földre, vagy fejreállítja..


6 hósan kezdtük mi is.


Állítólag kanalazni kb 1 éves kor után tudnak szépen

2019. ápr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!