Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan alakitottátok az 1...

Hogyan alakitottátok az 1 éves babátok napirendjét?

Figyelt kérdés
Hogyan sikerült és mennyi idős volt a babátok, amikor át álltatok 1 éves kora után másik napi ritmusra? Gondolok itt alvásra, etetésre, mit adtatok neki enni? Tejből mennyit ihatott naponta? A kisfiam most lesz 1 éves, még tápszert kap napi 2 szer délelőtti és délutáni lefekvés előtt, meg persze este lefekvés előtt. Ez mellett szépen reggelizunk, ebédel, és uzsonnázik. Ti hogyan vezettétek be a tejet és hagytátok el a napi 5 étkezést?
2019. ápr. 16. 10:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Hogy érted , hogy elhagyni a napi öt étkezést? hiszen a felnőtteknek is ötször kellene étkezni, ez a normális. Gondolom te is voltál iskolás ahol ugye reggeli, tízórai ebéd uzsonna van , otthon meg vacsora.
2019. ápr. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Sok helyen olvasom, hogy 1 éves kor körül csökken a napi 5 étkezés. Ezért érdeklődöm.
2019. ápr. 16. 10:41
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen sok helyen, mondasz egy példát? Bölcsödében, óvodában, iskolában is ötször van étkezés nem értem miről beszélsz.


De, hogy a kérdésedre is válaszoljak az enyém anyatejes volt, majdnem három éves koráig szoptattam, a végén már csak reggel meg este. Egy évesen még sokszor kért egy nap, emellett olyan háromszor evett mást is. Aludni délután aludt a babakocsiban általában séta közben 1-2 órát.

2019. ápr. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
A neten olvastam. Tudom, hogy sok hülyeség van fönt ezért is érdeklődöm. Igazad van, nem gondoltam bele ennyire, de megnyugtattál. Köszönöm a segitségedet és a válaszodat
2019. ápr. 16. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:

Kislányom egy éves múlt, a napirendünk a következő:

8.00 körül kel fel, 150 ml tápszert eszik.

Játszunk, mondókázunk, én főzök, ő hintázik a konyhában.

11.00 gyümölcspép vagy joghurt gabonapehellyel, kb 200 g

11.30- tól kb másfél óra alvás, utána játék

14.00 ebéd: zöldség husival, utána séta

17.00 uzsi: tejberizs/ tejbegrìz tápszerrel készìtve, kicsi gyümölccsel, utána apával felfordìtják a házat.

20.00 fürdés,

20.30 vacsi, 150 ml tápszer, csendes játék, mese

21.00-21.30 alvás

Éjjel többször kel, de könnyen visszaalszik, csak vizet iszik.

2019. ápr. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, sok hülyeség van a neten. A napirendet pedig jó esetben a gyerek állítja be. Nálunk ekkor maradt el a második alvás, déltől 2-ig, 3-ig alszik a lányom azóta is, 22 hónapos. Tejterméket kap olyan 8 hónapos kora óta. Tejet mi is csak a kávéhoz iszunk, így inni nem kap ő sem, kakaót sem, tejitalt veszünk neki, ami egyenlő a tápszerrel, ezt reggel, este issza. Naponta 5 étkezés van, de az igazat megvallva, sokszor csipeget valamit, pufi, áfonya, kölesgolyó, nem a legjobb szokás, de mivel kéri, szoktam neki adni.
2019. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm az utolsó két hozzászólást. Nagyon sokat segitettetek.
2019. ápr. 16. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!