Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 5 hetes kicsi kisfiam van! De...

5 hetes kicsi kisfiam van! De sajnos a védőnőm nem mondd semmit arról hogy mit ehetek vagy mit nem. Annyit mondott hogy jó barátom az internet keressék rá 😡 Tapasztalt anyukák ti mit etettek? ( Ja szoptatok) Azt el felej

Figyelt kérdés

Tettem írni .

Tudnátok segíteni?


2019. ápr. 17. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyél azt, amit eddig, nincs kőbe vésve semmi, minden baba másra reagál. Az enyém pl. a kukoricától volt rettenetesen felpuffadva, de csak első alkalommal. Meglátod majd, mitől lesz nyűgösebb. Igyál sok folyadékot! Eddig volt valami baja?
2019. ápr. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tényleg az a legegyszerűbb hogy beírod hogy puffaszto ételek es azokat kerülöd :)
2019. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Azt eztem amit csak akartam, semmitol se volt gond.
2019. ápr. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hát a folyadékkal semmi gond mert víz víz !

Hát nem drogozom meg nem alkoholizálok 😁


Hát őszintén meg mondom hogy nem mertem olyan ételeket enni ami zöld és ami puffadást okoz!

Ugyebár a gyümölcsökből is vissza kell fognom meg a tejtermékek fogyasztásából is azt írta a net!

2019. ápr. 17. 15:07
 5/10 A kérdező kommentje:
2019. ápr. 17. 15:09
 6/10 anonim ***** válasza:
28%

Ha lehet kerüld a

"K" betűvel kezdődő zöldségeket, mert azok puffasztanak: kelkáposzta, karalábé, kelbimbó, kukorica, karfiol,stb.

ill. a hüvelyeseket: bab,borsó.

De kis mennyiségben próbálgathatod.

Most lesz eperszezon, arra is figyelj, hogy ne egyél meg egy tállal,mert az apró magvasok kiütést okozhatnak a kicsinél:eper, málna, kivi.

Változatosan egyél, sűrűn keveset, és sok folyadékot igyál.

2019. ápr. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

"Kedves" a védőnőd. Az enyém ezt a tájékoztatót adta nekem, remélem,hogy segít . :)


[link]

2019. ápr. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget :)
2019. ápr. 17. 15:16
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hihetetlen hogy még mindig tart a "K" betűs tévhit...

Főleg szakemberek körében is.


Drog tilos,alkohol mértékkel 3 hós kor után ( heti1-1 pohár bor, vagy sör simán belefér, ha úgy esik.de utána 2 órát nem szabad szoptatni... De nyilván jobb ha nem iszik az ember

/ ezért a kijelentésért tuti megköveznek a gyakorisok/


ha eddig nem kávéztál ne most kezd el.



LLL honlapján hiteles információk


[link]


[link]



Kevésbé hiteles. de összefoglaló



[link]

2019. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ez egy szerintem hiteles cikk, szoptatasi tanacsado irta:

[link]


A lenyeg, hogy barmit ehetsz, a babat erdemes figyelni, mikor allergent, vagy magasabb hisztamintartalmu etelt eszel, ha

- pottyok jonnek ki az arcan, testen

- hig, budos, zold, hasmeneses lesz a kakija

- ekcema, pelenkakiutes jon ki rajta

- szorulasos lesz

- gond van a sulygyarapodassal

- faj a hasa


Ezeknel lehet ok a tejfeherje, tojasfeherje, szoja, es a gluten is tobbek kozott, de ezek a leggyakoribb allergenek. En az elso harmat kerultem szoptatas alatt, mert tunetelt ezekre.

2019. ápr. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!