Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Vegán anyukák, húst mivel...

Vegán anyukák, húst mivel pótoljátok a babátoknak? Sajtból növényit adok a babámnak de már ideje lenne a húst bevezetni. De azt nem fogom, így kellene pótolni valamivel.

Figyelt kérdés
2019. ápr. 22. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
94%
Adnék neki húst, engedném had döntse el o hogy akar e húst enni!
2019. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
97%
Te nem vagy vegán,ezt már a megdogalmazásod alapján állítom. Csak trollkodni jöttél.
2019. ápr. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Ugyan úgy vannak vegán hús pótlók, de kérdezd csak meg az orvost (gasztroenterológust) mennyire egészséges ez egy gyereknek. Elárulom semmennyire. Engem le beszélt a növényi tejről amikor kérdeztem, hogy a tejfehérje érzékeny gyerekem ihat e. Másrészt az ovodába iskolába se lesz vegán kaja... vinni meg csak nem viszed neki 14 évig :D
2019. ápr. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

Az ember mindenevő, tehát kell a hús is.

A babának főképp, hogy rendesen fejlődjön.

Aztán, majd ha nagy lesz, eldöntheti, hogy természet szerint étkezik, vagy pedig vega/vegán lesz.

Ne te okozz neki fejlődési rendellenességet - persze, csak ha nem akarsz kitólni vele.

.

"Növényi tej, növényi sajt".

Lehet, jól hangzik, ugyanúgy, mint a fából készült vaskarika.

2019. ápr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Adj neki húst. Vezesd be, szokja meg a azervezet. Veszrl mondjuk 1 db csirkemellet, ha a disznót vezeted be, abbol is adnak kb 20 dekat. Nem fogsz belehalni, es a gyerek sem. Ne döntsd el helyette, hogy mit egyen, ha nem izlik neki, ugy is ki fogja kopni sokadik probara is.

Majd ha nagyobb lesz, megerti, hogy te miert taplalkozol ugy ahogy. Lehet, majd o is ugy akar enni, nem tudhatod.

2019. ápr. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
Nekem tobb vega kolleganom van. Mindegyik gyereke eszik hust.
2019. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Vega anya vagyok, de a gyerekeimnek készítek mindent. 1. A fejlődő szervezetnek szüksége van a megnövekedett fehérje bevitelre. 2. Majd ők eldöntik milyen izmust követnek.
2019. ápr. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Az én anyukám vega de
2019. ápr. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
...a mai napig elkesziti nekem a rantott hust es ez mindig is igy volt.
2019. ápr. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
21%
Nyugodtan lehet a baba vegán. Az Amerikai, Brit és Ausztrál Dietetikai Társaság is egyetértett abban, hogy a jól összerakott növényi étrend minden életszakaszban egészséges beleértve a terhességet is. Sőt a húsban lévő koleszterintől, hormonoktól, felesleges egészségtelen zsíroktól, ami lecsökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát. Ha tényleg vegán vagy, és nem trollkodsz, nézd meg Youtubeon vagy bárhol, rengeteg egészséges vegán bébi van. A lényeg hogy változatos legyen. (De ez igaz a mindenevőkre is). Nem a hús egészséges, hanem a tápanyagtartalma, de ezt növényi úton is be tudos vinni, kiszűrve a hús egészségtelen "összetevőit". Tudom hogy le leszek pontotva, de külföldön rengetegen nevelik vegánként a babájukat, és egyáltalán nem betegesek, sőt.
2019. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!