Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan vezettétek be a májat?...

Hogyan vezettétek be a májat? Mikor? Milyen gyakorisággal adtok babátoknak?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 30. 06:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Olyaan 8-9 hos korában vezettem be a csirkemájat. Emlékeim szerint azzal kell kezdeni. Alaposan megptisztítottam, majd lepároltam. Egyik nap egy felet tettem sütötökpürébe, másik nap a másik felét másféle pürével. Nem szabad tejbe áztatni 1 éves kor alatt, mert az allergizál. Fűszerezni sem kell. Sima fokhagymanyomóval passziroztam az ételbe. Utána heti 1y minsig adtam neki, jol fogadta. Amugy ne ijedj meg, a máj elszinezi a székletet.
2019. ápr. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
77%
6 hónaposan. Úgy tudom heti 1x szabad adni.
2019. ápr. 30. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
6 hónaposan húslevesbe főztem bele igy plusz só se kellett hozzá répával össze törtem neki. Pont látta a védőnő azt mondta nem baj, mert a leves nem egy fűszeres valami.
2019. ápr. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Olyan 7 hósan kapott először, és úgy csináltam a bevezetését, mint a többi étellel: első nap körömnyi, második nap kiskanálnyi, harmadnap duplája, de ezen túl hetente egyszer kapott. (Nálunk sok ételallergiás van a családban, úgyhogy az első próbálkozás mindenből csak körömnyi-félkörömnyi volt.)

A májat és a húst is ugyanúgy készítettem el: nagyobb mennyiséget (mondjuk fél kilónyit :D) kevés vízben megfőztem, majd főzővizében nagyon finomra turmixoltam, és jégkockatartó zacskóban lefagyasztottam. Kiszámoltam annak idején mindenféle ajánlott fehérjemennyiségek alapján, és kb. 2 fagyasztott kocka adott ki egy adagot, májból és húsból is. Ezt utána nagyon egyszerű volt elővenni és az adott napi zöldséghez adni, volt lefagyasztva később máj, csirke, disznó és marha is. Mikor a halakat bevezettük, akkor már nem pépezett, jó minőségű lazacot megsütöttem natúr, kiszálkáztam, és baba-adagokban lefagyasztottam.

2019. máj. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!