Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Leírnátok, ti hogyan készítite...

Leírnátok, ti hogyan készítitek a krumplipürét a kicsinek?

Figyelt kérdés
6 hónapos a pici, most adok majd neki krumplit. Van aki szerint tilos turmixolni, van aki úgy csinálja. Ha megfőtt, utána hogyan csináljátok? Azt tudom, h higítani tápszerrel kell utána.
2019. ápr. 30. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Tilosnak nem tilos (miért lenne tilos ?! ), Annyi, hogy a keményítő miatt ragacsos lesz.
2019. ápr. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jól össze töröm a krumplinyomoval. Vagy villával és nem lesz ragacsos.
2019. ápr. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha turmixolod, tapetaragasztó lesz. Nem tilos, de erősen kerülendő, ha nem akarod megutáltatni vele.

Megpucolod, felkockazod, megfőzöd. Villaval összetöröd, vagy krumplinyomóval, vagy sajtreszelőn lereszeled. Ha száraz, csak akkor higítsd.

2019. ápr. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tilos turmixolni, csak egy ragadós- nyúlós trutyi lesz a végeredmény.

Pont úgy csináltam, mint magunknak a krumplipürét: krumplinyomóval.

2019. ápr. 30. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
En villával törtem össze, a főzőlevével hígítottam, nem tápszerrel. Eleinte almát, répát vagy sütőtököt kevertem hozzá, mert magában borzalmas íze van, később sűrítésre használtam.
2019. ápr. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Magában a krumplit sosem ették meg. Nem finom ugyanis. Kezdetektől sűrítésre használtam, bevezettem először az almát meg a répát, és utána azokhoz adtam pár kocka krumplit. Így akár turmixolható is, nem lesz olyan ragacs, mint magában a krumpli.
2019. ápr. 30. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Apró kockákra vágom, kis vízben megfőzöm, majd van egy kis kézi szűrő, azon nyomom át kanállal, a főzőlevével higítom. Magában nem igazán fogadta el kislányom, sokszor dobtam be a krumpli mellé egy kis répát.
2019. ápr. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Én turmixolom a mai napig, felnőtteknek vajjal, tejszínnel, só bors pirospaprika, vagy só bors tárkony, vagy krumplifűszert keverek bele.


A gyereknek is turmixoltam főzés után anyatejjel higítva, így nem lett rossz íze.


Nem ragasztóig kell keverni, egyszer kétszer rányomod a botmixert és kész.


A tápszernél még a sótlan krumplipürének is jobb az íze, csak az anyatejes gyerekek nem fogják szeretni.

2019. ápr. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. ápr. 30. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!