Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Kisfiam nem akar inni vizet,...

Kisfiam nem akar inni vizet, pedig a védőnő szerint kellene minden nap pár korty, mert elkezdtük a hozzátáplálást. A vízbe rakhatok neki pici gyümölcslevet?

Figyelt kérdés
Láttam vannak kifejezetten babáknak gyümölcslevek. Nem akarok neki adni ezekből, túl töménynek találom, meg szeretném, ha a vízre szokna inkább rá. Lehet úgy,hogy a vízbe pici gyümölcslevet rakok neki? Csinálta így valaki?
2019. máj. 2. 07:25
 1/7 anonim ***** válasza:
74%

Amig szoptattam is mellette addig nekem semmilyen mas folyadekot nem ivott meg.

Eleg volt neki az anyatej mint folyadek

2019. máj. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
66%

Miben kínálod a vizet? Szoptatott vagy tápszeres baba? Igény szerinti?

Pl az én fiam igény szerinti tápszeres volt. Cumisüvegben csak tápszert fogadott el. Vizet pohárból, csőrös pohárból fogadta el. Kezdés el minnél kisebb pohár (klasszikus kávés vagy feles pohár), aztán váltottunk de is műanyag pohárra.

2019. máj. 2. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
69%

Szoptatott babam egy eves koraig nem fogadta el a vizet.

NE rakj bele gyumolcslet, ne cseszd mar el fel evesen. Ha szomjas, majd iszik. A tapszerben / anyatejben pont eleg a folyadek.

2019. máj. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A babák nem ennyire következetesek, még simán lehet, hogy pár nap vagy hét vagy egy színesebb pohárka, és elfogadja, csak kínáld meg újra és újra. (Nálunk is így volt.) Addig meg legegyszerűbb, ha amit adsz neki pürét, azt picit hígabbra készíted.

Az édes italokat (gyümölcslé, tea) én sem javaslom, tényleg sokan járnak úgy, hogy ahhoz szokik hozzá a gyerek.

2019. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem ne. Nekem a védőnőm azt mondta ne erőltessem, ha szomjas lesz, fog inni ne aggódjak. Pedig nálunk már csak reggel este kap tápszert. A zöldség, gyümölcs is tartalmaz folyadékot.
2019. máj. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha nincs szorulása, és pisil eleget, akkor nem baj, ha nem iszik.

A gyümölcs pürébe is tudsz tenni pici vizet, a zöldséghez is egy kis főzőlevet. Mindegy, hogy eszi vagy issza azt a pár kortyot.

Nekem elsőre a szívószalas pohárból ivott. De csak azért, mert a tesónak is olyan van. 😊 Útközben praktikusabb is, mint a sima pohár. Abból is akkor ivott először szívesen, mikor kinézett egy mesefigurás műanyag bögrét, és megkapta.

Neki az ívás eleinte inkább egy új játék. Később már természetesen azért kérte, mert szomjas. Nyáron rá fog jönni, mire jó.

2019. máj. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Tápszeres a fiam. És sosem fogad el vizet. Én úgy próbálok a hidratáltságán segíteni, hogy naponta egyszer a tápszerhez plusz 10 ml vizet öntök. Tudom, hogy a gyártók nem javasolják, de engem ez nem érdekel. Aztán néhány napja mikor baromi melege volt az autóban, akkor simán itta a vizet, mikor megkinaltam vele. Ekkor jöttem rá, hogy tudja ő mikor mire van szüksége.


Szóval szerintem ne izgulj. Kínáld meg és ha kér úgyis fog inni.

2019. máj. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!