Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tudassam az anyóssal,...

Hogyan tudassam az anyóssal, hogy nem ő fogja eldönteni, mit adok a babámnak enni?

Figyelt kérdés
Úgy értem,hogy összeveszés nélkül. Pl: mondtam h eszik már édesburgonyát...erre na majd ő vesz palántát,hogy ne boltit egyen. Na ekkor lett volna lehetőségem közölni,hogy nem ő dönti el,hogy miből milyet adok neki enni,és hogy én azt hol veszem stb. De gyáva voltam,viszont félek,hogy a fejemre nő. Én nem vagyok biomániás ő az. De akkor se ő dönt a lányom dolgairól.

2019. máj. 4. 17:56
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
35%
Nem kell veszekedni. Megmondod neki, hogy köszönöd szépen, el tudod dönteni mivel szeretnéd etetni a gyerekedet. Ha ennek ellenére megveszi a biokaját, akkor meg nem adod oda, ennyi.
2019. máj. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
91%

"Pl: mondtam h eszik már édesburgonyát...erre na majd ő vesz palántát,hogy ne boltit egyen"


Szemet anyós, bakker, kepes lenne édesburgonyát termelni otthon, hogy a szerencsétlen unokája vegyszermenteset kapjon, neked meg ne kerüljön pénzbe. Hát nem is értem, komolyan, szerintem ki kellene végezni az ilyet.

2019. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg neki, hogy még milyen palántát vegyen. Így jól jársz, mert hazai zöldséget ehettek és te mondtad meg mit eszik.
2019. máj. 4. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
91%
Ezt egy kicsit tulreagalod. Komolyan az a bajod, hogy sajat termelesu kajat akar a gyerekednek adni? Ez kb. olyan, mintha elmennetek hozza ebedelni es nem engedned, hogy egyen a gyerek a foztjebol, mert ne o dontae mar el mit eszik. Ez ilyen szintu hiszti.
2019. máj. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 babyboom567 ***** válasza:
90%

Szerintem túlreagálod.

Ha nem neked kell gondozni a kertet és anyósod nem hánytorgatja fel,hogy mennyi munka a gyereknek megtermelni mindent,ha nem hangsúlyozza, hogy nektek ezzel mennyit spórol, akkor hagynám ha kertészkedjen.

Nem mindig akarnak rosszat az anyósok.

Különben meg az édesburgonya tök drága, ha van lehetőség megtermelni, csak csinálja.

2019. máj. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 babyboom567 ***** válasza:
85%

Az lemaradt, hogyha lenne kis kertem(panelban lakunk),akkor én termesztenék, paradicsomot,paprikát, borsót, répát.Ha nagyobb kert akkor krumplit is, ha még nagyobb akkor kukoricát,és tartanék csirkét is.(ha lenne kukorica)

Nem ördögtől való a háztáji.

2019. máj. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem nem reagálod túl. Gondolom az a bajod, hogy azt érezteti, hogy nem elég jó az, amit a gyerekeddel teszel.


Mintha dd step cipőt vennél neki, ő meg közölné, hogy milyen ócska, majd ő vesz neki geoxot.


Én azt mondanám, hogy nagyon kedves, amit kigondolt, szívesen adok házi dolgokat IS a gyerekemnek, de nem szeretném, ha lekezelően nyilatkozna arról, ahogy a gyerekemet nevelem.


Van egy vegán rokonom, folyamatosan húzza a száját és megjegyzéseket tesz, ha itt van nálunk, nem csak a mi, hanem a gyerekem étkezésére is. Vele már ilyen finoman nem lehet beszélni sajnos..

2019. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
86%
Kuldd el hozzank, az en gyerekemnek orulnek, ha jo minosegu, sajat termesztesu zoldsegeket adhatnek, felolem akar azt is megmondhatja, milyen sorrendben adjam :D
2019. máj. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
88%

Jó, hogy megmondtad neki. Nehogy már ne ehesse a gyerek a boltit, amiről nem tudod honnan származik, milyen körülményeknek volt kitéve a szállítás során. Borzasztó, hogy a házi termesztésű édesburgonyával akarja mérgezni a gyereket. Milyen nagymama az ilyen? Fujj...


Ettől függetlenül értem az alap problémát, viszont szerintem ez jófej volt anyósodtól amit a példában felhoztál.


Az enyém kitalálta, hogy fél évesen mar ehet tortát, én megmondtam neki, hogy azt majd én szabályzom. Sértődős anyósom van, de hamar megbékél.


Amúgy az ilyeneken ne akadj fenn, ez szép gesztus. Inkább azon akadj fenn, ha a fél évesednek tortát akar adni, vagy epret vagy olyat, amit még nem kellene.

2019. máj. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
73%

Anyósom is lehetne ilyen. Ő mézzel, csokival, tortával és nutellával akart tömni 6 hónapos babát. Na de értem az igazi problémádat és igazad van azt nem szabad hagyni, hogy a fejedre nőjjön mert azt szeretnek ám. Ki kell nyitnod a szádat másképp mindent rád akar majd erőltetni.


De ez, hogy bio terméket adna, szerintem jó.

2019. máj. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!