Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Van köztetek olyan akinek 1...

Van köztetek olyan akinek 1 éves a gyereke és nem hajlandó darabos ételt enni, csak a pépeset fogadja el? Hogyan próbálkoztok?

Figyelt kérdés

2019. máj. 6. 16:04
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Volt, megelégeltem, azt mondtam majd eszik, ha éhes.

Hát nem így lett, 4 éves elmúlt és egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányféle élelmiszert (!) eszik meg. Főtt ételt egyáltalán.

Úgyhogy mai eszemmel pépesítenék inkább...

2019. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De meddig ette a pépet? Félek , hogy nem tudom rávezetni. Annyi mindennel próbálkoztam már! 🙄
2019. máj. 6. 16:17
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

A lányom is nehezen fogadta el a darabos ételeket. Nálunk a kölesgolyó hozta meg az áttörést. DM-ben lehet kapni sótlan golyókat, amiket kezdetben elfeleztem, és ahogy egyre ügyesebb lett, egészben hagytam.

Azóta elég sok mindent megeszik már, nemrég múlt másfél éves.

2019. máj. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
keverj darabokat a pépbe
2019. máj. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Nálunk is a kölesgolyó felezve hozott sikert , aztán én is egészben adtam. Később pedig bulátát (az valamivel nagyobb ) kilógott a kezéből ahogy fogta így megtanult vele harapni is. Azóta semmivel nincs gond. Vagy nekem amit még a védőnő ajánlott hogy jól megfőzött rizst keverjek a püréjébe hátha azzal megszokja, de sajnos öklendezés lett a vége.... így jött a köles.
2019. máj. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Félsz hogy nem tudod rávezetni? De most komolyan attól fész hogy örökre úgy marad?:) Türelem. Kölesgolyó tényleg jó ötlet, kifli, puhára főt sárgarépa, bármi. Tegyél elé, de amíg nem fogy annyi hogy jól lakjon adj utàna pépeset is.
2019. máj. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Próbaltam már kölesgolyót, párolt zöldségeket, gyümölcsöket. Úgy is h elé tettem, közben pépessel etettem. Csináltam már picit darabosabbra is a pépet, de mindig öklendezés lett a vége.

Persze, tudom nem marad így örökre, csak kíváncsi voltam, hogy Ti hogyan próbálkoztatok.

Egyébként meg mindent a szájába vesz ami nem étel...

2019. máj. 6. 17:54
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el szakemberhez. Ezer eü oka lehet. Fuamnak pl. le voltak tapadva az izmai párszor átmasszírozta dévenyes a rágóizmait és már ette is a darabosat. De pl. unokaöcsem is öklendezett sokáig kesöbb kiderült autista. Szóval bármi lehet.
2019. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!