Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól kaphat mandulatej,...

Mikortól kaphat mandulatej, kókusztej illetve szójatejből készült ételeket?

Figyelt kérdés
2019. máj. 7. 12:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
28%
Rizstejjel készítettem mindent, olyan 6-7 hós korától.
2019. máj. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
37%

A szója allergizál, ezért azt javasolják, akkor adjunk a babának először, mikor már legalább egy éve hozzátáplálunk.

A növényi tejeket rendszeres fogyasztásra pedig 4-5 éves kortól.

2019. máj. 7. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
82%
Zabtejet evett a babàm kb olyan 9 hónapos korától de nem rendszeresen. Néhány ételt készítettem neki belőle. Annak a legmagasabb a kalória értéke és kissé édeskés. Nekem is ízlik
2019. máj. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%

Hat en teljesen ellentetes informaciokat kaptam a vedonotol /dietetikustol mint az elottem szólók.


Szojat, szojas eteleket, szojatejet 9-10eves korig egyáltalán nem ajanljak.


A tobbit kiváltképp mandula /zab/kokusztej kb 1eves kortol siman lehet hasznalni az etelek elkeszitesenel, de mivel altalaban ezek eleg higak, ezt figyelembe kell venni a baba tapanyagszuksegleteinel.


En siman hasznalok zab, mandula es kokusztejet a gyerekem eteleinel (20honapos) Magaban nem szeteti de vannak ételek amibe pl sokkal jobbak mint a sima tej es azokat meg siman eszi. (pl kremlevesek, gyumolcsszoszok husok melle)


Egyebkent sztem a szojatol se lenne baja mertekkel mert kb kikerulhetetlen, de hivatalosan ezt mondtak nekem.

2019. máj. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Akkor nekem nagyon rosszul mondták... Azt mondták már 6 hónapos kortól készíthetem a tejpépet kókusztejből 😒 Megvettem de szerencsére nem mertem kísérletrzni...

Hogyan készítetek akkor olyan ételt amihez kell tej? Vagyis mivel? Tápszerrel?

Gondolok itt a tejbegrízre, spenótra stb. 7,5 hós

2019. máj. 7. 13:14
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Anyatej vagy ha az nincs, akkor tápszer.
2019. máj. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Spenóthoz én soha nem teszek tejet, azt fokhagymásan esszük. Sóskához kell(ene).

Igen, tápszer nyugodtan mehet mindenhez. Pl: vízbegrízhez

2019. máj. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
27%
Hú, de nagyon okos hozzászólások vannak itt. Kicsit gondolkodni kellene. A rizstej rizsből van, meg vízből, ezeket már általában kapja egy 6 hónapos, ugyhogy nyugodtan kaphat rizstejet is, más gabonatejekre ugyanez igaz. A kokusztejet lehet adni, én azért nem adnám, mert itthon nem terem kókusz és ezeket ilyen pici korban igyekeztem kerülni, tehát inkább almát kapott, mint mondjuk narancsot. A szojatejnek simán csak rossz híre van, én sem szoktam inni, ettől függetlenül mivel szinte mindenben van szója, akár azt is ihatná, ha nem allergiás rá. Tehéntejet ne adjál 1 éves kor alatt.
2019. máj. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%

" Kicsit gondolkodni kellene. A rizstej rizsből van, meg vízből, ezeket már általában kapja "


Javaslom neked is (a gondolkodást)! A rizs arzénhalmozó, azért nem ajánlják kisgyereknek italként, mert míg egy marék köretként oké, az italban túl sok van.

A szója allergizálhat és fito9sztrogén.

Az egyéb magtejekkel ugyanakkor csak akkor van gond, ha nagy adagban, tápszer vagy anyatej helyett kapja, mivel túl alacsony a vitamin- és kalóriatartalmuk.

2019. máj. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

8as sztem egyedul vagy ezzel az okos véleményeddel itt, de mindegy, akkor te add a rizstejet a kolykeidnek en az en kolykomnek nem adtam. A 9es pont jol leirta, az arzen dolgot en annyira nem tartom számottevőnek (eleg sokat kene hozzá inni) de a tobbivel egyet értek.


En azokat amiket "tejjel" kellene pl tejbegriz ugy csináltam h vizbegriz majd ha kihult tettem bele egy kanal tapszert.

2019. máj. 8. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!