Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baj, ha lassabb a hozzátáplálás?

Baj, ha lassabb a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy nem az ajánlott időkben kezdjük el az adott ételt és 1 évesen csak napi 2x eszik mást anyatejen kívül. Tehát ha az egész csúszik, mennyire baj az, vagy befolyásolja-e rossz irányba a fejlődését stb, ha sokáig marad az anyatej a fő táplálék?
2019. máj. 15. 17:29
 1/5 anonim ***** válasza:
43%
Miért erőltetnéd az anyatejet mint fő táplálékot? Neked elég lenne ha csak tejen élnél? Nézd meg az ajánlásokat, 6 hónapos kortól bátran el lehet kezdeni, és a cél az h fokozatosan átálljon a normál kajára. Cici az maradhat, de nem fő táplálékként.
2019. máj. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, 6 hónaposan kap elsőnek kóstolót, de annyi, hogy lassabban lenne az egész végig víve.

Azért, mert azt mondják, hogy az anyatej minél tovább van annál jobb. Nem lenne erőltetve, ha jobban fekszik neki az anyatej.

2019. máj. 15. 19:20
 3/5 anonim ***** válasza:
48%
Én amúgy ezt annyira nem értettem soha. Ha az anyatej a fő táplálék, minek kell elkezdeni a hozzátáplálást, mert nincs meg benne akkor még se minden. Ha elég lenne egy fejlődő szervezetnek, az lenne, hogy szoptasd miíg van tejed, és majd ha nem lesz, kezd el...vagy ha látod hogy fogy. De amúgy mostanában szoptatás őrület van. Nagy cula gyerekeket szoptatnak, hányni tudnék, pedig van gyerekem. A barátnőmnek a 2 éves nagy fia rángatja le fél óránként a pólóját ha bármi éri, nagyon irritáló. A kérdésedre pedig a válasz: a mai irányelvek szerint, a fő táplálék 1 éves korig az anyatej, mellette meg kóstoltatsz, és minél tovább szoptatsz annál jobb a gyereknek.
2019. máj. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A gyerek igényeihez alkalmazkodj..

Ne azért lassabban, mert te úgy akarod.


Kocsit fordítva gondolkodsz.


Ien nagyon jó, ha van anyatej sokáig.

Ha eszik a baba szilárdat és igénye van, akkor szopizni is fog.


Nekem lassabban megy a hozzátáplálás.

Nem én akarom így.

Napo 3-szor kap szilárdat és 6-8-szor szopizik.

10 hós.


Bnőm lánya 3,5 éves.. Mondent eszik mégis napi 2-szer szopozik ( van akinél kivágja ez a biztosítékot.. , de a Calici fertőzéskor csak az anyatej maradt meg benne, míg kórházbakerültek)


A lényeg h attól van tej, nem kell csak 2-szer ennie mást)

2019. máj. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül baj, de vannak dolgok, amiket x idős koráig be kell vezetni, hogy később ne okozzon gondot. Ezeknek feltétlenül nézz utána!
2019. máj. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!