Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan szoktatjam le róla,...

Hogyan szoktatjam le róla, hogy az étel után ne vegye a kezét a szájába?

Figyelt kérdés
Már 8 hónapos elmúlt de még mindig mikor kap egy kanál pépet utána veszi a kezét vagy az újját a szájába ebből kifolyólag minden pépes étkezés után teljes ruhacsere. Össze vissza rágja, nyalja az etetőszéket, nem győzöm takarítani. Próbáltam hogy mikor venné a kezét a szájába, megfogom a kezét és mondom hogy nem szabad ekkor beveszi a másik kezét is ha azt is megfogom, hogy ne elkezd torka szakadtából ordítani és nem eszik tovább...
2019. máj. 17. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarlak elkeseríteni de ez még nagyon sokáig így lesz. Sztem erről nem fogod tudni leszoktatni
2019. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Pöszli ***** válasza:
35%
Mi is ugyan ebben a cipőben jártunk 6 hótól. Azt hittük sosem lesz vége, mi mindig telefonon mesét adunk elé így arra koncentrál a feléig, na utána ha telik a poci a keze a szájába, utána orrát dörgöli majd jön a szem, haj. Most 10 hónapos, talán már csak nagyon ritkán fordul elő az utóbbi héten. De ha fáradt, esélytelen megetetni :) kitartást!
2019. máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Huhh azért megnyugodtam. Őszintén azt hittem csak nálunk van így 😀
2019. máj. 17. 21:31
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia ! Mi 11 hónál járunk és már csak elvétve kapja be az ujját:) de ugyanez volt a menetrend mint nálatok.
2019. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arra vigyázz azért, hogy az evéshez alapvetően kellemes emlékeket kapcsoljon. Kisebb baj, ha az evés végére minden csupa maszat (ez nálunk kb. fél éves idői volt mindhárom gyereknél), mint ha megutálja az evést. Melegben egy száll pelusban érdemes etetni, akkor legalább a ruha megússza... Illetve érdemes egy maréknyi kanalat odakészíteni és adni neki egyet a kezébe (aztán amikor kiesik, akkor a kupacból egy újabbat), azzal nálunk lefoglalta magát. Mondjuk tragikomikus az a pár hét, amikor elkezd próbálkozni ő is a kanalazással, de csak még nagyobb maszathalmot csinál.
2019. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
34%
Hidd el a legtöbb ezt csinálja, bár vannak kivételek. Az enyém szerencsére mindig nagyon tisztán evett, de pl. a barátnőm három éves lánya még mindig úgy eszik mint egy kismalac.
2019. máj. 17. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Kislányom 10 hónapos. Minden kanál után 'kell' a keze a szájába. Én hagyom. Próbáltam megfogni, mondani, hogy 'nem szabad', de csak felesleges harc lett belőle. Vettem neki egy lemosható ruhavédőt, azt ráadom evés előtt, és tiszta marad a ruhája. Majd idővel kunövi.
2019. máj. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam, köszönöm a válaszokat :)
2019. máj. 17. 22:49
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

11 hós ugyanezt csinálja


Dőleg, hogy már eszik egyedülmis

Gondolhatod.


Soha ne adj mesét neki!


2.


Ez az első lecke a hozzátáplàlásnál

"Kapsold ki a tévét, hárítsd el az olyan tényezőket, amik elterelhetok a babád figyelmét az evésről!"

2019. máj. 18. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt a mese nézetést én sem értem. Eleve teljesen éretlen az idegrendszerük hozzá. Így lehet megágyazni egy későbbi figyelemzavarnak.
2019. máj. 18. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!