Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás megkezdése, hogyan?

Hozzátáplálás megkezdése, hogyan?

Figyelt kérdés

5 hónap 1 hetes a babám, tegnapi vizsgálaton rámszólt a doki meg a védőnő az ajtóban , hogy kezdjek adni neki gyümölcsöt, mert keveset hízott. (valamivel többet, mint 400gr,előtte havi 800-900gr szokott lenni)

Oltást is kapott, így üvöltött szegény gyerek, ezért már nem kérdeztem meg, hogy hogyan is fogják hozzá.

Nagyjából össze tudná valaki foglalni a lényeges dolgokat?

Kiskanálkomandós tablazatot nézegettem, meg amit a kisokosban írtak, azokat elolvastam, viszont ami még nem tiszta, hogy étkezést mennyi idő után lehet kiváltani teljesen? Csak anyatejes a babám. Illetve kaptam anno babakelengye listát ht-hoz, abban voltak ilyenek, hogy két edény, üveg almareszelő, teaszűrő, citromfacsaró, tölcsér. Ezeket szükséges megvenni?

Illetve még annyi, hogy ilyen bolti babakaját érdemes adni neki, vagy inkább magam csináljam mindig? Szoktam látni, hogy tejpépeket is adnak ht alatt babáknak, azt hol lehet beszerezni, érdemes - e?


2019. máj. 24. 07:24
 1/5 anonim ***** válasza:
En zöldségekkel kezdtem 5 hónaposan, de csak kóstolás szinten. Másfél honap mulva váltottam ki a tízórait, es ra 1 hónapra az ebedet. Most 8 hónapos lesz a fiam. Az alma nyersen hasfajast okozott, ezért pároltam. Igy meg megfogta a hasat. Sütőtök, s.répa, fehérrépa, cukkini,krumpli,édesburgonya,zeller, gesztenye,banán,meggy, üveges gyümik, mert soknak még nem volt szezonja. Szilva, oszi, sárgabarack,körte. Majd jött a brokkoli,borsó (paszírozva),rizs,cékla. Spenótot heti 1x kaphat. A sóskáról ugy tudom hogy havi 1x, de ennek meg utánajárok. A kezdés utan 1 hónappal kezdtem a glutén bevezetését. Ugy csinaltam, hogy egy kávéskanál búzadarát megfőztem hígabb állagúra, es azt kevertem az ételébe 7 héten keresztul. 7,5 hónaposan bevezettem a joghurtot, túrót, sajtot, es most mar kapott tejfolt. 6 hosan lehet adni csirkehúst is. Jo a kiskanalkommando, de sok zoldseget gyumit nem ir. En neztem a vedonoi tablazatot mellette. Most jon nalunk a máj, es a tojas paradicsom. Ha a glutent bevezetted akkor mar kaphat babajekszet es tesztakat, amik nem tartalmaznsk tojast. Ha nem fogadja elsore, ne eroltest a kajat, mert megutalja es nehez dolgod lesz. Minden gyerek mas, az o utemeben haladj. Ha kiloki a nyelvevel, az arra utal, hogy meg nem erett meg ra. Akkor tarts 1-2het szunetet. Ne engedj a nyomásnak, ha mondjak sokan akkor se!!! Meg van olyan baba is ,aki pl.elutasitja a pureket, akkor varni kell, es olvass utana a blw modszernek.
2019. máj. 24. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én így csináltam : első nap 1 kiskanál, második nap:2 kiskanál, harmadik nap 3 kiskanál, utána amennyit megeszik. Én az elején üveges bébiételt vettem mert a kis üveg 2 napig elég volt, olyan kicsit meg nem tudok főzni 😂 de volt amit én főztem, vegyesen.

Az üvegreszelő egyébként nagyon jó.

Tejpépet is lehet adni lányom nagyon szereti, nálunk gyógyszertárban lehet kapni.

2019. máj. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nagyjából 1,5 hónap egy étkezés kiváltása.Almareszelő szükséges szerintem, a többit eddig nem használtam de én egy idő után váltottam üveges bébiételre, ha magad csinálod a kajcsikat, gondolom majd kelleni fognak. Rossmannban szoktam tejpépeket venni, DMben is lehet kapni.Azok is hasznosak.

Először alma kifacsart levével kezdtem a ht-t. Pár kanállal. Majd almareszelőn reszeltem almát. Minden nap kicsivel többet kapott tízóraira. Majd répát főztem. Majd sütőtök jött. Bevezettem a glutént. Babakekszet reszeltem a gyümölcspüréjébe. Burgonya jött. Ezeket utánna kevertem. Ezután tértem át az üveges bébiételekre. KB. 1 üvegnyit megevett és utánna már nem kért tápszert. Innen tudtam hogy egy étkezés ki van váltva. Ez másfél hónapba telt. Utánna jött az ebéd kiváltása.Számomra egyszerűbb volt az üveges bébiételeket adni, ezek ellenőrzött minőségűek, plusz a pici jobban elfogadja mint amit én főztem. Most 9 hónapos, fokozatosan szoktátom át a házi kosztra. 🙂 Most az uzsonnát váltottam ki, itt tejpépet adok a kicsinek. Majd ha bevezettem a tejterméket(ezzel el vagyok késve csak 2 hónapja beteg a kicsi és csak akkor akarom bevezetni ha makk egészséges)akkor kap uzsira kiflit joghurttal stb. Addig tejpép. Nekem egyébként ez volt amire alapoztam:

[link]

2019. máj. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én almával kezdtem. Üveg reszelőn. 1. nap 1 kanál, 2. nap 2, 3. nap 4, 4. nap 8, 5. nap amíg kérte.

Nem volt gond, utána jött a krumpli. Majd répa, sütőtök, fejes saláta. Szerencséd van, szezonja lesz: meggy. Az egyik legkorábban adható gyümölcs. És még cékla mehet az elején. Ezekkel jó siokáig elvan.


Sokáig nem vettem üvegeset, mert 1-1 répát vagy krumplit megfőzni semeddig nem tart.

Krumplinál figyelni kell, hogy főzz bele egy kicsi almát, mert különben pépesítés során konkrétan csirizt fogsz kapni a keményítő miatt.


Ha anyatejes, tejpépet adni hülyeség. Az tápszer, csak sűrűbb.

Max gabonapépet majd idővel, akár anyatejjel is elkészítve.

De 7-8 hónaposan meg már ehet akár reszelt sajtot, joghurtot is.

2019. máj. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A nagynál almával kezdtem, imadta. Először pár kiskanállal, aztán még több, aztán 3-4 nap után jött az uj iz.

A kicsinél az alma nem jött be, így sütőtökkel répával kezdtem, abba tettem kicsi almát. Ő nem édesszájú, de nála meg csak kóstolások vannak.

2019. máj. 24. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!