Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Pihentetjük egy kicsit a...

Pihentetjük egy kicsit a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés

2 étkezés ki van váltva kezdtük már a harmadikat. Tegnap óta viszont nem hajlandó enni csak tápszert. Ül az etetőszékben és jatszik. Ha ledobálja a játékokat és nem veszem vissza fel neki hogy egyen végre akkor sem eszik. Elvan egy ideig utána ordít hogy kéri a tápot. 4 hónaposan kezdtük a kóstoltatást orvosi tanácsra,már 8 hónapos.

Olyan szépen lassan haladtunk, ahogy igényelte.

Anyósom szerint már egyáltalán nem kellene tápot adni neki. Ezzel rágja a nyakam. Pedig kell neki, igényli is.

Mitől lehet ez? Változatosan etetem.


2019. máj. 24. 14:42
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Csak az anyós részre reagálnék. 3 éves korig kell kb napi 5 dl tej alapú folyékony táplálék. Ha ez életkornak megfelelő tápszer/tejital, az tökéletes. 1 éves korig pedig a fő táplálék az anyatej, anyatejes babák esetében, világos, hogy a tápszeres babákat siettetik (mondjuk ezzel én nem értek egyet), de az hatalmas tévedés, h nem kell neki tápszer. Eleve tehéntejet csak 1 éves kor után ihat, addig mivel tervezte anyósod kiváltani a napi fél liter folyékony tejalapú táplálékot? Szerintem mindent jól csinálsz, vannak mindig visszaesések, ne aggódj. Anyós meg olvasgassa kicsit a nemzetközi ajánlásokat.
2019. máj. 24. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy jön a foga. Olyat sem eszik, amit ő tud megfogni?

És persze maradjon még a tápszer minimum egy éves korig ill. majd attól függően alakul úgyis, hogy mennyi tejterméket fogyaszt.

2019. máj. 24. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amit meg tud fogni vagy én adok pici falatokat azt megeszi viszont nem lakik jól. Próbáltam darabos ételt adni neki de nem fogadja el azt sem. Csak azt eszi meg amit kézzel adok neki.
2019. máj. 24. 19:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyan ebbe a korban vagyunk, annyi a kulonbseg, hogy nekem meg oklendezik a fia 4 napja a puretol. Nincs benne darab, teljes sima amit eddig evett. Ha van benne darabka attol is. Ha a szajaba adom ugy megeszi. Tiszta ideg vagyok. Eddig tok szepen evett. 5 honaposan kezdtuk a kostoltatast. Erdekes hogy a tizorait meg megeszi, nincs oklendezes.
2019. máj. 25. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!