Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás megkezdéséhez...

Hozzátáplálás megkezdéséhez kérnék tanácsokat?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos státusz vizsgálatán gyermekorvosunk javasolta, hogy elkezdjetjük a hozzátáplálás kóstoltatás formában.


Védőnőt megkérdeztem, azt mondta naponta egy két kanál gyümi mehet.


Ma 6 hónapos, ismét voltunk reggel státuszon, élesben mehet a hozzátáplálás.


Az orvosnak is említettem, hogy kisfiam nyelvével még visszalöki az ételt, bár érdeklődő, ha mi eszünk nyúl a tányérunk felé, de nem ül még, illetve amit mondtam hogy kilöki a nyelvével a nagyját.


Azt mondta az orvos hogy folytassam, legyek kitartó, de így, ha ennyire fintorog rá?


Eddig amit kóstoltattam vele az alma, barack, répa és sütőtök volt, ezekből a barack az egyetlen, amire nem vág fura arcot. Nem tudom, ez normális?


Mindet a felsoroltakból 4-4 napig adtam, ahogy az orvos mondta, tízóraira, de nem igazán eszik pár kiskanálnál többet, talán a negyede egy bébiétel üvegnek, doki vállat von, "nem lelkes a gyerek, de muszáj megkezdeni"


Ez így rendben van? Vagy szüneteltetnem kéne?

Glutén bevezetést is javasolta, jól gondolom ha a 7 gabonás pépből keverek mondjuk almába picit, az úgy jó lesz glutén bevezetésnek?



Köszönöm a segítséget és tanácsokat!



2019. máj. 27. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem a leírásodból az jött le, hogy össze vissza mindent adogatsz neki, nincsen rendszer, ha a gyereknek nem tetszik akkor másba fogsz...


6 hósan még a szoptatott babákat is el kell kezdeni hozzá táplálni, pont ezért is mint ami nálatok van, mert van aki lassabban kezd neki.


A hozzá táplálásnál még egy baba sem ül. Ilyenkor vagy pihenö székbe teszed vagy veszel olyan speckó etetö széket amit félig dönthetö pocizióba lehet rakni.


A köv infok az én véleményem, ezt neked kell jobban kitapasztalni.

Mi csak zöldséggel kezdtük(külföldön élek, itt nem javasolják a gyümölcsöt elsö étkezésnek, mert savas, a lányom hányt is az almától).

-Elsö héten csak répa püré. Elsö nap 1 kanál. Másodiknap kétkanál, harmadik nap 5 kanál. Egy hét után már egy kisebb adagot megevett.

-Második hßeten csak paszternák. Ugyan úgy kanálnyit csak elöször.

Ezek után, krumpli, sütötök... Ès kab a 3-4-ik zöldség után már kevertem neki. Kb 1 hónap után már nem evett ebédre tápszert.


Ezek után jöttek a délutáni gyümölcsök. Ugyan így kanalanként elöször, aztán keverve...


Aztán a vacsora és reggeli...


Szerintem ha a bébi kaját elutasítja, akkor fogjad vegyél répát, és pürésitsd te magad. Rengeteg gyerek nem szereti az üvege ételt.


Fontos a következetesség.

2019. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Lehet kuszán írtam le, de ugyanugy csináltam ahogy írod, annyi hogy 4 nap után új ízt kóstoltattam ahogy az orvosunk mondta.


Szépen fokozatosan, de a negyedik nap ugyanúgy fintorgott mint első nap.


Saját magam készítem neki bébiétel pürésítő/pároló géppel, de 20-25 grammnál többet nem eszik, ez meg kb ha jól számolok egy bébiétel üveg negyede lehet..


De lehet megpróbálok egy vett bébikaját isis, hátha az én föztömmel van baj :/


Meg megnézem a külföldi oldalakat ott hogyan javasolják, mert doki furákat mond nekünk, meg tulajdonképpen mindenki mást mond, így nehéz, tök bizonytalan vagyok hogyan meg mit adjak.


Látod, nálunk a gyümölcsöket mondják hogy azzal kezdjem, mert édesebb..

2019. máj. 27. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!