Én aggódom túl?

Figyelt kérdés
Az egész család azzal csesztet, hogy miért nem adok a 9 hónapos babámnak zöldséget a sós, ételízesítős levesből. Mert hogy az a cél, hogy azt egye, mint mi, ne az h élete végéig külön főzzek neki. Igazából a véleményem nem fog változni, nem fogok neki full sós, delikátos zöldséget adni, csak érdekel a véleményetek, illetve az, hogy ki mikor adott a saját ételéből a gyereknek. Az a baj, hogy anyukám kB 3 kockát meg egy csomó delikátos rak a levesbe, és azon hisztizik, hogy mér nem jó az a gyereknek.
2019. jún. 6. 07:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Én is így voltam/vagyok, hogy a gyerekemnek totál só, cukor és ételízesítő mentesség, mert milyen rosszat tesz neki. A cukorral még mindig egyetértek, 15 hónapos és még semmilyen cukor tartalmút nem kapott, csak gyümölcsöt.

Ellenben 6 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást,teljesen só és mindenmentesen és annyira megszokta a natúr ízeket, hogy a mai napig nem hajlandó a mi ételünkből enni (húsleves zöldséget sem), kiköpi stb. Úgyhogy külön kell neki mindent csinálni. Próbálkozom persze, hátha, de nagyon macera.

Most már másképp csinálnám kicsit.

2019. jún. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Igazsag szerint, kb egy-, masfel eves kora ota kap a mi eteleinkbol, de magunknak is lecsokkentettem a soadagot, nem is kivanjuk mar ugy. Max utolag sozunk.

Most 2,5eves es meg mindig vigyazok ra, h ne egyen tul sok sos etelt, nagyit is raszokott nalunk a sotlan etelekre!


Jol csinalod, ne aggodj, erezni fogod mikor jon el az ido a sos repara! ;)

2019. jún. 6. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Kb. egy éves kortól nem főzök külön. Semmit nem vezettem be az előírtnál előbb, 5,5 hónapos kor körül kezdtem a hozzátáplálást. De egy éves kor fölött már ugyanúgy ették a gyerekek, amit mi, természetesen nem agyonsózva, agyonfűszerezve. Viszont én nem főztem nekik sómentesen előtte sem, Vegeta Natúrt használtam az ő ételeikbe.
2019. jún. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Kérd meg anyukádat, hogy mielőtt befüszerezi a levest tegyen egy kicsit félre a gyereknek. Mondjuk minimális só nem árt. Ha erre nem hajandó két dolgot tehetsz vagy továbbra sem adsz neki vagy viszel magaddal mást a gyereknek.

Te vagy az anyja igazad van, hogy kitartasz az álláspontod mellett, mégha később másképp is fogod látni esetleg (mint pl 1-es hozzászóló). Az én fiam blw-s vagyis 7 hónapos kora óta eszi, amit mi. Ez nem azt jelenti hogy csülkös pacalt tepertôvel (bár az utóbbit nagyon szereti), hanem hogy minőségi, tiszta ( legetőleg ízfokozó, aroma, adalékanyag és tartósítószer mentes) alapanyagokból bababarátan főzök. Ha vendégségbe megyünk sosem kérem el a receptet, megválasztom mit egyen és kész. A családom soha nem kérdőjelezte meg a dolgainkat (mondjuk a férjem oldala már más tészta :( de mindegy)

2019. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
79%
Mi a baj a sóval?!
2019. jún. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Én soha nem főztem túl sósan, mivel az a felnőtteknek is árt, bio zöldségleves kockát használok, a lányunk is ugyanazt eheti, amit mi, nem csinálok belőle gondot, ha a nagyszülöknél eszik valami sósabbat, nem szokott hozzá, baja se lesz tőle heti egyszer, de ők is normálisan főznek, egy agyonsozott levest én se ennék meg és a lányomnak se adnék belőle. Az a kijelentés meg nem állja meg a helyét, hogy a brutál sóshoz kell szoktatni, mert ti is azt eszitek, gondoom ti sem ilyeneket esztek.
2019. jún. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
49%
Ez szerintem minden nagymamának vesszőparipája, az én anyám a 4hónaposom szájába akarta tömködni a sárgarépát. Én amúgy 9hónapos kora körül kezdtem neki a mi ételeinkből adni, de nem főzök sósan amúgy. A nagymamáké meg pont emiatt nem is ízlett neki, szóval nem ellenkeztem, mikor adni akartak neki, majd ellenkezik a gyerek.
2019. jún. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
43%

Apukám vese beteg volt, ezért anyukám sótlanul főzött, vagy nagyon nagyon minimális sóval mi ezt szoktuk meg kiskoromban.

Úgyhogy én is így főzök.

Az egyik válaszoló kérdezi , minek a sótlanság, az olvasson már utána, hogy a Magyarországon népbetegségnek számító magas vérnyomás betegségre. Na ezért nem kell a sok só.

Négy éves a fiam, külön főzök neki nagyon pici sóval de legtöbször elfelejtem akkor sótlanul , mindent eszik. ( Azért főzök külön mert én speciális diétán vagyok más meg nincs a családban ) az óvodában is ugyanúgy mindent megeszik, ottmeg ugye van benne só.


Mondd meg anyukádnak, hogy nem akarok feleslegesen dolgoztatni a veséjét egy ilyen picinek mennyi nátriumra Szüksége van az bőven megvan az ételekben magában só nélkül is.

2019. jún. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
95%

Én egész borson és són kívül nem rakok sem kockát sem delikátot a húslevesbe, A sót is csak akkor, mikor a zöldségek félig meg vannak főve, szóval megértem, hogy miert nem akarsz adni egy agyondelikátozott és kockázott löttyből adni neki. Én 9 hosnak ezért már vettem ki a levesünkből és a zöldségből.

De a te esetedben én sem adnék.

2019. jún. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még se én vagyok teljesen paramami. Mi alapvetően fűszeresen eszünk a férjemmel, de inkább zöldfűszerek ezt használok. Persze én is használok ételízesítőt(mondjuk nem hatalmas mennyiséget) , de én is pont a vegeta naturra fogok váltani. A saját levesünkből természetes kaphat, mivel direkt úgy főzöm, hogy tudjak neki adni belőle, de anyukám nem hajlandó, és inkább velem veszekszik... Úgyhogy ha megyünk hozzá ebédelni, mindig viszek neki kaját. köszönöm a válaszaitokat :)
2019. jún. 6. 08:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!