Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése

A kérdés

Akik főznek babájuknak leírnák egy heti menüjüket? Át akarok térni üvegesről házira de nem akarom picuromat egyhangúan étkeztetni.

10 hónapos picurom,reggel-este tápszert kap, a többinél gyümölcs-főétel-tejpép.

jún. 6. 14:47  Privát üzenet  

A válaszok
Szia! Nálunk nincs heti menü, bevezetünk egy újat és utána azt keverem mindenfélével. Először egy fajtával, aztán még valamit hozzá teszek. Pl. Bevezettem a karfiolt, utána keverem krumpival, majd hússal, brokkolival, répával. Nagyon jó mixeket ki lehet találni :)

A válasz 60%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/3Időpont jún. 6. 15:07 Privát üzenet

Csináld még itthon azt, amit üvegesben vennél.

Cékla, csirkemell, rizs, alma

Zöldborsó, répa, pulykamell

Stb... 1\4 almát ajánlok beletenni, attól kicsit lágyul az íze.

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/3Időpont jún. 6. 16:52 Privát üzenet
Én tegnap édesburgonyát főztem. Aztán beledobtam az aprító gépbe, adtam hozzá natúr joghurtot és összeturmixoltam. Ez volt az első, amit én csináltam neki. Imádta!

A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/3Időpont jún. 6. 20:52 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Hogy ha már ki akarok váltani egy étkezést akkor fejjem le a tejet teljesen vagy csak egy kicsit?
Mit adjak tízóraira, ha ki akarok váltani étkezést majd? Elég a gyümölcs? Vagy kell valamivel dúsítani? Pl. Kukoricapehely, rizs stb. Elég az a tápanyag, amit a gyümölccsel megeszik?
13 hónapos kisfiamnak adjak junior tejitalt, ha már csak napi egyszer szopizik? Joghurtot, túrót, kefírt, tejfölt eszik, tehéntejet még nem akarok adni neki.
Hozzátáplálást kezdeném. Üvegest nem akarok adni, más meg nincs ilyenkor nagyon. Mit evett a tiéd ilyenkor?
Ha meggyet akarok párolni 4,5 hós babámnak, gondolom héjával együtt kell, ugye?
Az egyik ismerősöm az öt hónapos kisfiának azt adja enni amit ők esznek pl: sülthús, sütemény ilyeneket. Nem akarok beleszólni de nem tudom jól teszik e. Szabad egy ilyen kicsi...

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések az Ételek bevezetése rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!