Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Reszelt almát mikortól lehet...

Reszelt almát mikortól lehet adni a babának?

Figyelt kérdés

2019. jún. 6. 23:38
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Betöltött 6 hónapos kortól.
2019. jún. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Vannak akik nagyon hamar elkezdik a hozzátáplálást.


A who irányelvei alapján betöltött 6 hónaptól kóstoltatunk.

Koraszülött babákat orvosi / vésőni utasításra hamarabb a vastartalékok ürülése miatt.



Tàpszereseket is rendszerint hamarabb kezdik szilárd ételhez szoktatni, pedig a WHO alapján nem kellene


Ez a leghamarabbi időppnt 4 hónapos kor

2019. jún. 7. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
63%
Koraszülött babáknak sem kell korábban adni semmit, hisz az ő emésztése sem fejlettebb. Sőt vannak szakemberek, akik még a hozzátáplálás megkezdését is korrigálva javasolják. A korababák vashiányát egyszerű vaspótlással oldják meg (pl: maltofer, aktiferrin).
2019. jún. 7. 05:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
29%
Nekünk a védőnő is a 4 hónapot mondta (tápszeresek vagyunk),meg van a családban olyan nővér aki 30 éve foglalkozik babákkal és ő is mondta,hogy kezdjük el. Anyukám mondta,hogy én már 2 hónaposan kaptam sárgarépát meg tejbegrízt,és teljesen egészséges vagyok,nagyon nagyon szoktam megbetegedni
2019. jún. 7. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%

En 6 honaposan kezdtem mindegyik gyereknel, a nagyoknal is es most a kicsinel is. A reszelt alma pont az elso dolgok kozott volt, amit adtam.

Bar az ajanlas most mar 6 honap altalanossagban, de meg most is sokan elkezdik 4 honap kornyeken.

Szoval ez a te dontesed, mindenki masra voksol.

2019. jún. 7. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

2. Vagyok


Szerintem sem indokolt a 4 hó..

Mégis ezt javasolják ezekben az esetekben...


😤

2019. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
67%
Nem értem miért akad ki sok anyuka ha valaki más már 4 hónaposan kezdi el a hozzátáplálást. Régen mikor nem volt tápszer és nem tudott az anyuka szoptatni,gondolom akkor is adtak valamit enni a babának. Szerintem mindenki azzal eteti a babáját amivel jónak látja. Úgyis látja a babán,hogy jó e az neki vagy sem
2019. jún. 7. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A kislányom most tölti be a 4. hónapot, anyatejet és tápszert is kap, de mivel kevés a tejem, így a védőnő is azt ajánlotta, hogy most kezdjük meg a hozzá táplálást. Beszéltünk is róla, de vhogy a reszelt alma kimaradt, nekem meg utólag jutott hogy eszembe, hogy nem kérdeztem rá.
2019. jún. 7. 09:41
 9/10 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom tápszeres volt, vele 4. hónaptól kezdtük az almát, először csak a levét. Kisebbik lányom most volt 6 hónapos, anyatejes, vele most kezdtük az almalevet.
2019. jún. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én 5 hónaposan adtam neki először. Akkor kezdtem a hozzátáplálást. Előtte csak anyatejes volt, de kinézte a szánkból az ételt. Ezért gondoltam, hogy megpróbálom aztán vagy elfogadja vagy nem.
2019. jún. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!