Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mennyire normalis, hogy...

Mennyire normalis, hogy 10honapos kisfiam csak a virsli sajt sonka es kenyeret eszi? Meg persze gyumolcspuret. Regen nagyon jol evett, de miota o akarja az etelt felszedegetni azota mas eteltol hisztizik huzza a szajat vagy ledobja

Figyelt kérdés
2019. jún. 24. 09:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

A kutyàmnak sem adnék virslit.

Adj neki normális kaját, majd megeszi, nem fog éhen halni ha párszor tiltakozik előtte.

2019. jún. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Keszits neki kezzel megfoghato eteleket, mi eleve blw-ztunk, puret nem is evett, nagyon elvezte, hogy o foghatta meg. Megparolhatod neki a zoldseget puhara turmixolas nelkul, azt meg tudja fogni, illetve lehet kapni a dm-benilyen megtoltheto szopkodosfeju cuccot, ami ugy nez ki, mint amibe a bolti gyumolcspureket teszik, csak alulrol ki tudod nyitni es tolteni. De amugy nemegeszen ertem, hogy mi a gond, az, hogy nem eszik igy fozeleket? A zoldseget, gyumolcsoket nyugodtan odateheted ele megparolva, ha mar a sonkat, kenyeret tudja enni. Kanallal enni is megtanithatod, kapjon a kezebe o is egy kanalat, es legyen egy nalad is, aztan etetheted, ha meg azt szeretned. Szerintem szuper, hogy onallosodni akar. Attol felsz, hogy esetleg igy felrenyel? Vagy mi az, amit nemlehet darabosan adni, es fontosnak tartanad?
2019. jún. 24. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az a gond, hogy mas etelt ledob elhuzza a szajat hisztizik veri a fejet a hattamlaba... aztan adok neki virslit es tessek abbol egy egeszet megeszik meg egy egesz kenyeret is..

Repat is megfoztem feldaraboltam evett par darabot aztan dobalta le a foldre.

Szoval a bajom, hogy csak virslit szendvicset eszik

2019. jún. 24. 09:35
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Még most tanitsd meg neki hogy “ki a főnök”, mert most az orrodnal fogva vezet a kis tokfej :))

Ha anya ezt adja, akkor ez a kaja, ha nem kell , akkor nem eszi meg, de nem dobalhatja le es nincs más. Fel ora múlva megint ajanld fel neki hogy azt megeheti

2019. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Erdemes lenne akkor trukkozni mas dolgokkal, pl. csinalhatnal neki husgolyokat, amibe zoldseget is teszel, vagy fasirtot kicsi golyok formajaban, vagy valamilyen minta alapjan rendezed el az etelt, egy idoben pl. amit a gyerekem nem evett meg kockakra vagva, azt megette csikokra vagva, lehet surubb levest is csinalni, es beletolteni abba, amit fent irtam.

[link]


En oszinten szolva egyaltalan nemadnek neki se virslit, se felvagottat, ezek tele vannak mindenfele tartositoszerrel, izfokozoval, sokban cukor is van. Volt ido, amikor az en gyerekemnel is volt ilyen idoszak, hogy olyat evett, ami nem volt egeszseges, most is sakkozni kell neha, hogy megfelelo mennyisegu es minosegu tapanyagot vigyen be, de en vettem egy nagy levegot, es szimplan az van, hogy nincs itthon ilyen etel. A zoldsegleveseket most pl. ugy eszi meg, hogy sajtot reszelek bele neki, igy mar szuperul megeszi.


Egyutt szoktatok enni? Latja, hogy te egeszsegesen eszel?

2019. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozik azzal, hogy mit eszek. Ha nem tetszik neki az azt is ledobja, hat lehet h tenyleg jol ki kell eheztetni csak akkor meg annyira hisztizik, h veri a fejet a hattamlaba.. es azert adok neki virslit mert legalabb eszik igy. A semminel jobb
2019. jún. 24. 09:57
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A fiam is ilyen volt, én h.lye meg jajj nem eszik zöldséget, de virslit igen, akkor azt adtam, csak hogy legalább eszik valamit alapon. Na azt értem el hosszú távon, hogy nagyon válogatós lett, alig eszik meg pár fajta ételt, a főztömet sem eszi, mindig valami más kell neki. Kiskorában elrontottam, mert kínálgattam mással, ha nem ízlett neki.

A lányommal nem csináltam ezt, ez van ha éhes vagy eszel, ha nem nézed. Volt, hogy csak nézte, vergődött az etetőszékbe, dobalta le ő is. Következő alkalommal újra kínáltam, akkor már megette. Jó étvágyú, szinte mindent megeszik, tényleg egy pár dolog van ami nem ízlik neki, de ez normális.

2019. jún. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Probalkozom vele akkor, hogy tobszor kinalni mas etellel aztan majd latjuk
2019. jún. 24. 10:12
 9/11 anonim ***** válasza:
37%
Igen, teljesen jó, az enyém ennyit se eszik, a virsliből is van jó minőség, én lidl gyerekvirslit adtam neki, amíg azt hajlandó volt megenni, az egyetlen gondom az volt vele, hogy könnyen félrenyelte, így mostanában inkább kenyérre kenhető kencéket eszünk. Amúgy egy 10 hónapos gyereknek naponta változnak a szokásai, lehet, hogy a virslit jövő héten már utálni fogja.
2019. jún. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
En is igy latom utolso valaszolo. Jobb a virsli mintha semmit nem enne
2019. jún. 24. 10:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!