Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mit csináljak ha 9 hónapos...

Mit csináljak ha 9 hónapos kislányom nem akarja megenni a főzelékeket?

Figyelt kérdés
6 hósan kezdtük a hozzátáplálást.7,5 hónaposan ki volt váltva gyümölccsel a tízórai.azóta próbálkozok a főzelékekkel de egyszerűen 4-5kanálnál többet nrm hajlandó enni.és ugye így az ebédet ki sem tudom váltani.mit csinálok rosszul?már egyszerüen tanácstalan vagyok.védőnő azt mondta adjak kevesebb gyümit és majd fog több főzeléket enni.hát megpróbáltam nem így lett.gyümiből kb 190g-ot eszik meg.
2019. jún. 24. 13:25
 1/9 A kérdező kommentje:
Az lemaradt hogy magam csinálom az ételét.
2019. jún. 24. 13:26
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Milyen főzeléket adsz neki? Ekkora babának is van már ízlése, tehát bármit nem lehet lenyomni a torkán. Ha valamit tartósan nem eszik meg, akkor érdemes inkább váltani és mással próbálkozni.
2019. jún. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%
Ne adj neki! A gyereknek nem kell "fözelék", csak zöldségféle. A zöldséget kevés vízben párold meg nem túl puhára (ízesítve!) és úgy add neki, így sokkal elöbb meg fogja enni. Meg engedd neki, hogy saját maga tegye a szájába kézzel.
2019. jún. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én főzöm a zöldségeket és azt leturmixolom.sima vízben megfőzöm.vagy valamit nem jól csinálok.változatos zöldségeket.répa,brokkoli,karfiol,krumpli....
2019. jún. 24. 13:31
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Probald ki, hogy nem turmixolod le.

En a 8 honaposnak mar nem turmixolom, csak puhara parolom es falatnyi darabokban kapja.

Pl repat, edeskrumplit, sutotokot, stb pici kockakra vagok, karfiolt, brokkolit kis rozsakra szedem, ilyesmi.

Vagy en adogatom neki hussal/tesztaval valtva, vagy pedig siman odarakom ele es szedegeti maganak.

Sok gyerek kulon-kulon es darabosan jobban szereti a zoldsegeket, latja, hogy mit eszik, szep elenk szinuek parolva, igy konnyebben rakapnak.

Valljuk be, a gyumolcsokkel ellentetben a fozelekek turnixolva nem valami szepek, foleg, ha meg tobb fajta is van egyutt es a szep zoldbol meg narancssargabol es egy kakizold. :D az izuk is jobban kijon darabosan, kulon-kulon.

2019. jún. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%
Semmit. Az enyém 2,5 éves, soha nem ette meg a főzeléket. Ha ezen kívül változatos az étrendje: gyümölcs, hús, tejtermék, kenyérféle minden megvan, akkor szerintem hagyjad.
2019. jún. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az enyém sem eszi azóta, 3 éves. Egyszer a főtt répát villával összetörtem, a husit meg összezépkedtem. Onnantól kezdve nem eszik főzeléket, még a krumplipürét se, pedig mi nagyon szeretjük.
2019. jún. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Esetleg megpróbálhatod keverni neki gyümölccsel. Ha úgy elfogadja, akkor elkezdhetsz játszani az arányokkal, egyre kevesebb gyümölccsel kínálni.
2019. jún. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha nem eszi, nem eszi. Nem mindenki szeret és eszik meg mindent. Az én fiam lassan két éves, egy-két pici kanálnál több főzeléket még nem evett. Egyszerűen nem szereti, hiába próbáltam adni neki bármikor. Ez van.
2019. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!