Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 7 hónapos tápszeres babám...

7 hónapos tápszeres babám semmilyen pépet nem fogad el. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés

5 hónaposan kezdtünk kóstoltatni. Akkor még almából/ répából evett 1-2 kanállal, aztán volt, hogy fél üveggel is, de egyszer csak elvágták. Az egyik nap még jóízűen lakmározott, másnap már nem kért belőle és azóta sem hajlandó elfogadni semmit.(kb 1,5 hónapja) Sír/üvölt ha meglátja a kanalat a kezemben. A védőnő meg a környezetem már rágja a fülemet, hogy váltsunk ki étkezést, de hogyan, ha egy falatot se hajlandó elfogadni. Azt mondták, csak hisztisebb, legyek erőszakosabb, de ha tömöm, akkor üvölt. Szerintem nem ez a jó megoldás. Sinlacot is próbáltam, azt sem fogadja el.

Mi tévő legyek? Ti mit javasoltok?


2019. jún. 24. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg csak elérakni egy kanállal. Hátha az tetszik neki. Persze tuti minden olyan lesz, de közben te is tudod etetni.
2019. jún. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, kanalat adtam már a kezébe, egy ideig nézi, aztán eldobja, de kipróbálom kajával is.
2019. jún. 24. 17:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Blw? Én nem szeretem, de ha máshogy nem megy, biztos kipróbálnám.
2019. jún. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem mindenkinek sikerül ám ilyen hamar étkezést kiváltani. Előfordul, hogy csak 10 hónap körül jön meg az étvágyuk.


Az én fiam is lassan 8 hónapos, 6 hónaposan kezdtem a kóstoltatást. De még most sem tudok étkezést kiváltani. Ő nem sír. Eszeget pár kanállal, de 50g-nál többet még sosem evett. Az én védőnőm nem pánikol, azt mondta majd eszik. Lényeg, hogy kezdjen el találkozni a szervezete a különböző összetevőkkel és az allergénekkel is találkozzon a megfelelő időben.

2019. jún. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!