Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikortól adtatok tápszeres...

Mikortól adtatok tápszeres babáitoknak barackot, sütőtököt vagy meggyet?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos múlt. Múlt héten kezdtük a hozzátáplálást. Mivel tápszeres ezért már 4 hónap után ajánlotta a vedőnő, de végül vártunk még, mivel újszülöttként igen hasfájós volt. Almával kezdtünk, ezen a hétenpedig a sütőtökkel folytatjuk.

De elvileg következne a barack, meggy, cékla és a sárgarépa is.

Szerintetek milyen sorrend lenne az ideális, ha mindent 1 hétig kell kóstoltatni?

Egyébként azt javasolta a gyerekorvos, hogy még ne váltsunk ki étkezést, de ahhoz gondolom amúgy is kell 1 hónap. Mennyit kell megennie ahhoz hogy az kiváltsa a tápszert? Kb annyit amennyit abból enne? Biztos ez tök buta kérdés, de ha már eleget eszik bármiből, akkor gondolom nem kell egy hétig ugyanazt adni neki, hanem akár majd naponta is ehet ezt vagy azt?



2019. jún. 27. 08:52
 1/7 anonim ***** válasza:
55%

Almával kezdtem, mert a nagyobb imádta. A kicsi nem. Ő kapott sütőtököt, répát, burgonyat, majd ebbe kevertem az almát. 5 hos múlt 1 étkezes ki van váltva, a meggyen és céklán kivul mindent kostolt a felsoroltjaid kozul. A meggy savanyu, szoval en azzal várok. Barackot kb a masodik kostoltatos heten kapott, utana sargat is. Imadja, de o foleg keverekeket edzik.

Nem kostoltatom 1 hetig. 1 nap par kanallal, utana dupla, majd megint duolazok. 4.nap annyit kap, amennyivel jol lakik.

A kivaltas akkor tortenik meg, ha megeszik annyit, amennyivel jollakik es utana mar nem sirt a tapszerert.

2019. jún. 27. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szuperhasznos válasz volt!!! Nagyon szépen köszönöm!!!
2019. jún. 27. 10:35
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor épp szezonja volt.
2019. jún. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Köszi Kérdező. Mások mégis lepontozták. Csak azt nem értem, mi nem tetszik nekik? Hogy 5 hónaposan ki van váltva egy étkezés? Mindegy.
2019. jún. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Sajnalom.. :-( Nem tudom másnak mi nem tetszik? Talán valóban a hozzátáplálás? Nem tudom..engem sokan piszkáltak (finom szólva!) hogy nem szoptatok már. Nekem a babám miután megjött a menstruációm saját maga utasította el. Mindennel próbálkoztam, de nem volt más megoldás. Tápszeres lett 13 hetesen. Sajnos hozzá székrekedéses is, így muszáj volt elkezdeni a hozzátáplálást lassan. Én nem bánom, mert nekünk már az alma is segített a széklet gondokon. Amellett a szoptatás a sok tanács meg cseszegetés végett, nekem nem is volt szép élmény, főleg akkor zuhantam meg már mindezek után, mikor a gyerek folyamatosan kiköpködte és ezzel kisebesítette mindkét mellbimbómat és még mindig negativ kommenteket kaptam. De már nem erdekel szerencsére.

Manapság egyebkén nagyon mondják, hogy csak az anyatej a jó 6 hónapos korig. Én ezért a hozzáállásért nem bántok senkit, viszont az ellentétes oldalon állók mindenkit cseszegetnek, aki nem szoptat és főleg nem igény szerint. Nekem 2 húgom van, és mind a hárman csak pár hónapos korig kaptunk anyatejet, mindenki kapott folyamatosan teát és már 3-4 hónap után vezették be az ételeket is. Soha semmi nagy bajunk nem volt, semmilyen allergiánk nincs, komolyabb betegségek is elkerültek bennünket. És nyilván ez nem csak ránk igaz, hanem sok más emberre is, akit annak idején hasonlóan tápláltak.

Mint ahogy én azt sem vitatom, hogy a szoptatott babáknak is természetesen biztos nagyon jó, hisz minden anya a legjobbat akarja a gyermekének, de ki így ki úgy gondolja jónak a dolgokat.. nekem nagyon hasznos választ adtál minden esetre! Sokkal hasznosabbat mint a védőnő, úgyhogy én nagyon szépen köszönöm! Nagyon ügyes vagy, remélem én is leszek ilyen talpraesett! Bocsi a hosszú kommentért, de ha valaki ezért pontozta le a válaszolót, akkor nekem meg erről ez a történetem és véleményem.

2019. jún. 27. 16:46
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja és szoptatás ide vagy oda, mindhárman mindig nagyon kötődtünk az édesanyánkhoz, 31-29-27 évesek vagyunk, egymással és a szüleinkkel is nagyon jó a kapcsolatunk. (Ezt amugy a kotodo neveles végett tettem hozzá).

Velemenyem szerint nem (csak!) a szoptatason mulik a jo kapcsolat, szeretet és kotodes!

2019. jún. 27. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:

A nagyot sajnos 1 percig nem szoptattam, mert hiába a létező összes segítség, csodaszer pihenés, amint megérezte a mellem, ordított. Vele is 4 hósan kezdtem a HT-t.


A kicsi 3 hós koráig anyatejes volt, aztán megjött, majd miután elmúlt, nem fogadta el a tejem, fejtem és üvegből adtam neki, de úgy kiköpte és sírt. 4 hósan el is kezdtem a HT-t nála is. Jól veszi az akadályokat, majdnem mindenr szeret, amit eddig kóstolt.

A nagyobb fiam évente 1x beteg, szoval ez nem az anyatejen múlik.

Vegyünk engem. Anyám szoptatott 6 hos koromig, utána kezdte a HT-t. Nem tudom, hogy ettől, vagy sem, a tejtől hasmenésem van, és dokim szerint IBS gyanús vagyok, kivizsgálásra várok, el kell végeztetnem egy teljes ételalergiatesztet is. Ki tudja miért van ez, lehet a felgyorsult életünk. Azt vallom, hogy amit a baba elfogad, nem köpi ki, nem fáj fél orával utána a hasa, az simán mehet neki kornak megfelelően természetesen.

2019. jún. 27. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!