Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 8 hónapos babának tejtermék...

8 hónapos babának tejtermék bevezetése rendes, krémes gyümölcsös joghurttal?

Figyelt kérdés
Vettem neki natúr joghurtot, öklendezik tőle, köpi ki. Babajoghurtot, ugyanez. Lidl-ben kapható krémes gyümölcsös görög joghurtból kapott 1-2 kanállal, ízlett neki. Nem gond, ha ezzel vezetem be? Védőnő hallani nem akar róla, mert cukros. Nyilván egy nap nem kapna sokat.
2019. júl. 9. 07:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért nem keversz a natúr joghurtban valamilyen gyümölcsöt?
2019. júl. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%
Figyi. Szard le a védőnőt. Azt add a picinek amit szivesen elfogad :)
2019. júl. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A cukor miatt meg en is hanyagoltam volna (szinten 8 honapos a legkisebb gyerekem).

Viszont keverheted rendes gyumolccsel, akar uveges gyumolcspurevel is, ha naturban nem szereti.

Egy kis darab banant osszetorsz (vagy olyan gyumolcsot, amit mar evett es szeret) es keversz hozza natur joghurtot.

A zsiros natur gorogjoghurt amugy idealis babaknak.

Keverhetsz hozza tobbet eleinte, majd kevesebbet, ahogy szereti/elfogadja.

A fiam pl szerette naturan egybol, de nem szerette/szereti, hogy hideg. Igy kiveszem a hutobol fel oraval azelott, hogy adnam neki.

De hiaba szereti minden nelkul, igy is van, hogy keverek neki hozza gyumolcsot, ha sietek, akkor uvegesbol veszek ki egy-ket teaskanalnyit, vagy epp babakekszet torok bele neki a naturjoghurta, ha laktatobbat akarok neki adni.

2019. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azt is akartam irni, hogyha a bevezetes a cel, akkor a naturbol rgy-ket kiskanalnyit zoldseghez is rakhatsz, kb mintha habaras lenne.

En pl a brokkolihoz raktam eleinte, mert a joghurttol kremesebb lett es csak igy ette meg a gyerek. De tokhoz/cukkinihez/krumplihoz, stb is rakhatsz, ahogy a rendes fozelekekbe is a tejfolt.

2019. júl. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél a naturtba mondjuk banán, ha már evett, vagy barackot, ami kicsit edeskésebb. Ne a cukrosat add neki, azt majd pár hónap mulva.
2019. júl. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet gyümölcsöt, lekvárt keverni a natúr joghurtba. Aztán apránként egyre kevesebbet, hogy szokja a joghurt kicsit savanykás ízét is. Ha rászokik a cukrozott joghurtokra, soha nem fogja megenni a natúrt.
2019. júl. 9. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is natúr joghurtba kevertem nektarint vagy barackos üveges bébiétellel kevertem össze. De egyébként az ismerettségi körömben van kB. 10 anyuka, egyik se gondolkozik azon hogy cukros-e vagy sem. Mind adja a krémtúrót, túró rudit, gyümölcsjoghurtot stb. Nem hinném hogy ez gond. Én is úgy ragaszkodtam ahhoz hogy vízhez szoktatom a picit, nem adtam neki üdítőt. Megfázott és mondta a doki hogy igyon sokat. Mondtam neki hogy nem akar vizet inni. KB. hülyének nézett hogy akkor miért nem próbálom meg a teát vagy az üdítőt.(jelenleg vizezett üdítőt iszik-de legalább iszik) Nem kell minden áron ez a nagy cukormegvonás.
2019. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!