Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 1éves kislányom reggel-este...

1éves kislányom reggel-este tápszert kap. Melyik étkezést kell most kiváltani és mit adhatnék tápszer helyett?

Figyelt kérdés
Egyébként tízórai gyümi, ebéd húsos főzelék, uzsi tejpép vagy valamilyen tejes dolog pl. Joghurt.
2019. júl. 22. 06:35
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha eszik mindent (hus/zoldseg/gyumolcs, tesztafelek, tejtermekek) a reggeli es esti tapszeren kivul, valamit nem is ehes es a sulya is rendben van, akkor ezt a kettot meg jo darabig nem kell kivaltani.

A reggeli es esti tapszer jo ideig meg szokott nekik maradni, illetve a tej valtja majd le, ha eljon az ideje (hogy ki mikor vezeti be a tejet a tapszer/tejital helyett az egyeni dontes, te tudod, hogy mikor akarod).

2019. júl. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én 2,5 évesem is reggel este tápszert/tejitalt kap. Van hogy reggel fel kel fél 6 kor megissza a tejitalt és majd csak fél 10 körül reggelizik néha néha.

Szeritnem az nem nagy gond ha még 1 évesen tápszert iszik reggel este.

2019. júl. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Csak már nem bírom a rengeteg bíráskodást párom meg a családja részéről hogy ő már nem baba, adjak neki rendes ételt. Tegnap uzsira tejpépet adtam a picinek, mikor tesójáék kB. leharapták a fejem, hogy miért adok én ilyet még neki. És ez már hónapok óta megy és már párom is teljesen bebolondították...
2019. júl. 22. 07:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Akkor vilagositsd fel oket, hogy a kisgyereknek igen sokaig szuksege van a tejalapu etkezesre. Meg fel es egy eves kor kozott napi 500 ml tejalapu ajanlott, ha jol emlekszem, egy eves kor utan kisgyermekkorban pedig 350 ml.

Ebben nyilvan benne van a joghurt, sajt, turo, kefir, stb is, de bizony ilyenkor a tapszer/tejital (ami vegulis meg mindig tapszer) vagy tej eleg fontos resze az etkezesnek.

Teljesen normalis.

Anyatejesek is meg szopnak ilyenkor javaban, ha van tej...

2019. júl. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát igen de sokgyerekesek, nekem meg van egy szem picurom, ők a tapasztaltak... A tápszer helyett tejitalt szeretnék adni, de emelett rendes reggelit és vacsit is szeretnék, csak jó lett volna pár tipp/ötlet rá.
2019. júl. 22. 09:14
 6/7 anonim ***** válasza:

En is sokgyerekes vagyok, ez nem magyarazat arra, hogy ok kioktatnak teged, mert ok maskepp csinaltak. :D

Reggelire, vacsorara egy evesnek adhatsz azt, ami te is eszel. Szendvics zoldsegekkel, sonkaval, tojaskrem, korozott, melegszendvics, stb, vacsorara repetazhat az ebedbol, vagy amit ti esztek. Melle iszik egy pohar tapszert/tejitalt/tejet.

Nalunk pl a tapszerrel kezdtek egybol ebredeskor es ra 2-3 oraval reggeliztek velem (mi koran kelunk), vacsorara szilard etelbol kevesebbet ettek es fogmosas/elalvas elott ittak meg tejitalt/tejet.

Vagy ehet olyat, amiben mar tej van, fozhetsz neki zabkasat, muzlit is ehet, ilyesmi.

2019. júl. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a kisebb 4 éves. Reggel felkel, az első, amit kér, 2 deci tej. Mivel itthon vagyunk nyáron (szabin), csak 9-10 között reggelizik. Vacsi után, este, 2 deci tej. 3 évesen cseréltük le a tejitalt tejre. Adjad neki nyugodtan. Ettől még reggel ehet a tiedből is, este meg ehet az ebédből, majd a tejital. Ne hagyd magad eltántoríteni, ne azért csinálj valamit, mert mások mondjak.
2019. júl. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!