Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ti nem féltek egész darab...

Ti nem féltek egész darab ételt adni a babátoknak?

Figyelt kérdés
Enyém 8 hós múlt, a pürét nem szereti darabosan, de ha ételt darabot kap ( sajt,babakeksz,főttkrumpli,lángos falat) azt szívesen elfogadja,én adom a szájaba vagy felveszi a tányerbòl,de olyan kis darabot adok,hogy azt alig tudja megfogni. Már 3szor előfordult,hogy nem nyálazta,rágta elég ideig és megakadt. Benyúltam kivettem,vagy kiütögettem belőle. De nekem ettől darabkás evéstől elment a kedvem. Persze tudom,hogy nem ehet örökké pürét,de mikor próbáljam újra? Lehet még nem kész rá? Direkt vettem 8hós bébjételt h lássam h az mennyire darabos,de épphogy az. Én azt nem is nevezném annak. Vagy az úgy elég is egyelőre?

2019. júl. 22. 16:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már 6 hónaposan kaphatott volna darabos ételt. Puha dolgot adj neki. és akkorát, amit be tud maga is tenni a szájába. Még nem tanult meg rendesen rágni, ehhez idő kell.
2019. júl. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha túl KICSI darabot adsz, akkor azt lenyeli és ezért lesz gond.

Ha NAGYOBBAT adsz, akkor azt elkezdi rágni és semmi baja sem lesz.

2019. júl. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A túl kicsi darab a baj. Kaphat nyugodtan 1 köbcentis kocka zöldséget, gyümit, kenyeret, így tanul meg rágni.
2019. júl. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Túl kicsi a darab



Plusz a babáknak a garazreflexük nagyon elöl van.. Hamarabb öklendeznek, mint mi, anélkül, hogy komolyabb veszélyben lennének

2019. júl. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]



Normális garat reflex a blw-s babánál

2019. júl. 22. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én is így voltam vele, ezért el is hónapoltam ezt a dolgot. Most 1 éves, nem rég kezdtem újra próbálkozni, és most nagyon jól megy. El is tettem a turmix gépet. A gyümölcsöket már csak gerezdekre vágom, és harapja. Sokkal nagyobbakat harap, mint amekkorát én adtam volna Neki, de így sokkal jobban megy, és én is felbátorodtam. Szóval a kis darabok sem jók.
2019. júl. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne nyúlj a torkába!! A garatreflex megvédi a félrenyeléstől, az ujjaddal viszont remekül a reflex “mögé” tudod tolni a falatot!!
2019. júl. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5-ös, nagyon jó a videó. A fiam blw-s, de még sosem láttam. Ő is nagyszerűen megold mindent. Pedig gótikus szájpadja miatt jobban akadtak, tapadtak bizonyos ételek.

Kérdező, inkább ne nyúlkál a szájába, mert el nyomhatod a reflexet és nem fogja tudni visszahozni a falatot. Nem csak azért öklendezik mert félrenyel, sőt. Legtöbbször a túl nagy falatot hozzák így vissza.

2019. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
De már nem csak öklendezett,hanem fulldoklott azért nyúltam be,ki is tudtam ehyből venni,egyszer,nem akkor "kiütögettem" belőle.
2019. júl. 23. 14:13
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha fuldoklik, akkor se nyúlj a torkába, jézusom... Kizárólag ütögetni szabad, illetve van kifejezetten gyerekekre műfogás is. Ha még nem voltál baba elsősegély tanfolyamon, és tényleg félrenyelős a kicsi, nagyon jó lenne elmenned! (Ott is el fogják mondani, hogy tilos a torkába nyúlni)
2019. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!