Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Milyenek a fogai a gyerekednek...

Milyenek a fogai a gyerekednek? Van lyukas foga, vagy mindegyik szép fehér? 3-4 éves korosztály érdekel leginkább.

Figyelt kérdés
2019. okt. 3. 19:48
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Szép fehér. Esténként mosom neki az első fogacskától (10 hónapos korától).


Inni vizet kap, de kap péksüti, és néha egy kocka csokit, zizit. Cukorkát, gumicukrot, nyalókát egyáltalán nem kap.

2019. okt. 3. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%

Szép fehér, nincs lyukas foga, első fogtól mossuk neki, de édesszájú.

Engem inkább a genetika aggaszt, 13 éves koromig nekem is tökéletes fogsorom volt, ma már egy autó ára van a fogorvosomnàl :-/

2019. okt. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%

4 éves gyönyörű fogsora van. Nekem 4 fogcsírám hiányzik. Fiamnál is kettő kétséges.

Felnőttként is van fogszabályzóm :(

2019. okt. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
58%

Szép fehér, de a szerencsén is múlt. 2 évesen ugyanis esett egy nagyot (gyalog), letört a fogából egy darab és volt rá esély, hogy elhal az a fog és beszürkül, feketedik (jártunk fogásznál vele). Megúszta.

Lyukas foga nincs, viszont van egy kis fogkő (szerintem), amit le kellene szedni. Hamarosan megyünk.

2019. okt. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
62%

Szép fehér, de felül az első két fogából le van törve, mert egy évesen elesett. Szerencsére nem szürkültek be.

Első fog óta reggel és este mossuk.

2019. okt. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

4 metszöfoga elhalt, hiába a fogorvos, a touthmousse paszta, és az első perctől mossuk a fogát.

Elesett, még csak ez a 4 kis fogacska volt kint, és beütötte.

A többi szép fehér kisegér fog.

2019. okt. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
42%

Nincs lyukas, 5 éves, szép fehér “gyöngysor” nem mossuk mindig, ma is kimaradt, olyan gyorsan kidőlt.


Sok cukrot, édességet eszik.


Jó fogakat örökölt.


Saját tapasztalatból mondom, hogy le ne szedessen senki fogkövet, utána kétszer olyan rossz lesz. Sajnos fél éve befizettem egyre, magánklinika, 15 percre és egy rakás dicséretre elkértek 20at, azt mondta szinte nincs is(nem vagyok nagy fogmosó, nagyon meg is kacagtam a dolgot), szép fehér az ínyemnél, én is láttam, hogy szép, de gondoltam kipróbálom. Hát egy hétre rá kegyetlen sárga lett a teteje, azóta folyamatosan mosom napi kétszer, mégis mintha jobban tapadna és nem jön le, ez fogkő, ami eddig nem volt.


Szerintem megsértette a fogzománcot a csiszolóval(nem is tudom minek kell csiszolni, amikor a fogorvosok a durva fejű sörtét sem engedik) amiért az kevésbé képes védekezni..


A fogak genetikán múlnak szerintem egyedül, a családban mindenkinek erősek a fogai, az apjáéknál is.


Torlódások viszont a nagy fogaink miatt mindenkinél vannak/voltak, fogszabályzást nem ússza meg ő sem.

2019. okt. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

4 éves édes szájú lányomnak sincs kyukas foga. Szép fehér mind, annak ellenére h neki is az első 2 metszőből letört egy sarab még 1-1,5 éves kora körül.

Szerencsére nincs vaj azokkal sem.


Én is úgy gondolom h genetika!

25 éves koromig nem volt lyukas fogam. (Nah a terhesség betett rendesen....)

2019. okt. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
3,5 éves,mindennap mossuk neki le se fekszik úgy, szép fehérek nincs lyuk
2019. okt. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
74%
4 éves fiamnak egyenlőre gyönyörű fogsora van, de én nagyon vigyázok rá,mert félek, hogy az én genetikámat örökli( nekem már a tejfogaim is nagyon rosszak voltak, ma meg mű a felső(36 évesen).Igyekszem édességevés után mosni neki, szénsavassal nem itatom, gyümölcsléből is próbálok inkább 100%-osat adni neki, de általában vizet iszik.
2019. okt. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!