Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Fogzás » Mit csináljak, ha a 3 éves...

Mit csináljak, ha a 3 éves kisfiam nem hajlandó kinyitni a száját a fogorvosnál, többszöri próbalkozásra sem? Már vannak lyukas fogai.

Figyelt kérdés
2019. okt. 23. 17:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
73%
Gondolom, sokat ijesztgették a fogorvossal!
2019. okt. 23. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem.
2019. okt. 23. 17:56
 3/30 anonim ***** válasza:
81%
Ígérj neki valamit, amit régóta szeretne.
2019. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
49%
3 éves gyereknek úgy van lyukas foga, hogy a szülei felelőtlenek és nem gondozzák megfelelően. Megnyomod kétoldalt és kinyitja. Oldjátok meg, mert ha nincs kezelve, 15 évesen protézise lesz az alkalmatlan szülei miatt.
2019. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem ezt nem neked hanem a dokinak kéne megoldania. Vidd direkt gyermek fogászhoz. Tuti több tapasztalata van benne neki, aki ellátott már többezer gyereket, mint neked aki most szembesülsz ezzel a problémával először. Ha nem boldogult vele akihez vitted, keress másikat.
2019. okt. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
52%
A genetika nem irtja ilyen gyorsan a fogakat.
2019. okt. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
47%
Dehogynem. Nekem is nagyon korán tönkrementek a fogaim, pedig már akkor elkezdtek mosni, amikor az első kijött. Anyámtól örököltem, ahogy a húgom is. Neki pl 30 évesen már teljes alsó-felső műfogsora volt. Nekem még van pár saját fogam....A gyerekemnek szinte minden foga tömve van már, pedig még csak 16 eves. Mindenki rendesen apolja a fogait
2019. okt. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
47%

De ez a gyerek nem 10-16-30 éves, hanem 3! Az utolsó foga max másfél éve jött ki. Nekem 30 évesen még van egy tejfogam, de annak sincs semmi baja, csak kopott.


Sok cukros szart itattak vele, gyümölcsleves cumisüveggel altatták, attól lyukad ki egy ekkora gyerek foga. A genetika majd később kezd el dolgozni.

2019. okt. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Na ide se kellett volna jönnöm..
2019. okt. 23. 18:42
 10/30 anonim ***** válasza:
88%

Pedig kilencesnek igaza van. Ennyi idősen a több lyukas fog az gáz, mindenképpen foglalkozni kell vele. Gyerekfogorvost javaslok én is, hátha tud megoldást, mert olyan nincs, hogy vizsgálhatatlan a gyerek.


30 évesen is gáz a protkó, annak mindig komoly oka van, aminek utána kell menni, nem szabad a genetikára fogni, mert ilyen nincs! Lehet korai csontritkulás vagy anyagcsere betegség is. Persze a leggyakoribb a nem megfelelő szájhigiénia és az állandó trauma, pl. fogszabályozás hiánya. Én is ezzel kínlódom, sok lyukas és gyökérkezelt fogam van a fogmosás ellenére, de pontosan tudom hogy ez a kamaszkorban elmaradt fogszabályozás és az abból fakadó feszülés eredménye...

2019. okt. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!